wtorek, 27 lutego, 2024

Noworoczne spotkanie wychowanków SOSW

0
Noworoczne spotkanie wychowanków SOSW
Udostępnij:

Hej, kolęda kolęda – pod takim hasłem przebiegło dzisiejsze spotkanie noworoczne wychowanków internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle, wychowawców, kolegów szkolnych i ich rodziców. Gospodarzem tego wyjątkowego spotkania był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

– Wróćmy na chwilę do Świąt Bożego Narodzenia, do tego swoistego misterium radości . W życiu każdego człowieka muszą być takie chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Refleksje które towarzyszą podczas oczekiwania są budujące. Pozwalają inaczej, trochę pobłażliwiej spojrzeć na ludzkie słabości – to słowa, które na powitanie usłyszeli uczestnicy spotkania.

Gośćmi specjalnymi noworocznego spotkania byli : Zbigniew Dranka- przewodniczący komisji edukacji, kultury, sporu i turystyki Rady Powiatu Jasielskiego , Grażyna Leńczuk – dyrektor MDK, Małgorzata Piotrowska – wicedyrektor MDK oraz dyrekcja SOSW w Jaśle.

Było wspólne kolędowanie. Sławek Władyka (jeden z uczniów SOSW) zaśpiewał kolędę pt. „Nad krzywymi ulicami”, za wykonanie której w ubiegłym tygodniu otrzymał drugie miejsce w VI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Kolbuszowej Dolnej. Wprowadzeni w świąteczną atmosferę widzowie obejrzeli Jasełka w wykonaniu dzieci niepełnosprawnych.

Na wielkie brawa zasłużyli także inni wykonawcy: Kamil Konieczny, Karolina Augustyn, Aneta Czeluśniak i Kasia Dulian.

Nie zabrakło wzruszeń, podziękowań i szczerych życzeń na cały rok, który przed nami.

– Bożego błogosławieństwa, radości, miłości, wyrozumiałości. Hej kolęda, kolęda – tego życzył wszystkim zebranym Zbigniew Dranka.

Agata Płatek