poniedziałek, 25 września, 2023

Od soboty rusza program Trener Osiedlowy

0
Od soboty rusza program Trener Osiedlowy
Udostępnij:

Od 28 czerwca do 29 sierpnia br. na siedmiu jasielskich osiedlach odbywać się będą bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w ramach programu „Trener Osiedlowy”. 

Zajęcia organizowane będą cztery razy w tygodniu: w środy, czwartki, piątki i soboty, w godz. 10-14 na: osiedlu Kopernika (boisko „Orlik” przy ul. Szkolnej), Rafineria (przy ZSM nr 1), Mickiewicza (boisko „Orlik” przy ul. Szkolnej), Śródmieście (boisko „Orlik” przy ul. Śniadeckich), Sobniów (przy ZSM nr 5), na Górce Klasztornej (teren rekreacyjny przy ul. Kwiatowej), obiektach sportowych na osiedlu Gamrat (przy ZSM nr 2), na obiektach sportowych na osiedlu Hankówka oraz na obiektach sportowych MOSIR Jasło.

Głównym celem programu jest zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży poprzez zorganizowanie zajęć sportowych skierowanych do dzieci i młodzieży, a w jego ramach odbędą się zajęcia z różnych dziedzin sportowych, rajdy rowerowe, wycieczki (Przemyśl – Krasiczyn i Szczawnica) oraz wyjścia na basen czy siłownię.

„Trener Osiedlowy” jest programem realizowanym w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, a finansowany ze środków pochodzących z opłat za sprzedaż alkoholu. Koszt programu to około 50 tysięcy złotych.

Zapisy – w najbliższą sobotę, od godziny 10, w miejscu odbywania zajęć. 

UMJ

NAJNOWSZE

POPULARNE