środa, 19 czerwca, 2024

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w PM Nr 3

0
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w PM Nr 3
Udostępnij:

20 września  w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle po raz kolejny obchodziliśmy „  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Święto zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Już od samego rana w naszym przedszkolu panowała radosna atmosfera a na dzieci czekało wiele niespodzianek. Przedszkolaki ubrane były w kolorowe koszulki i opaski z emblematami nawiązującymi do nazwy grupy „Misie”, „Motyle”, „Krasnale”, „Plastusie”, a zatem było wesoło i kolorowo. Malowanie twarzy oraz zabawy na dmuchanym zamku to tylko niektóre atrakcje jakie zostały przygotowane przez dyrektora, nauczycielki, rodziców oraz zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła się od życzeń i odśpiewania hymnu przedszkola.

Życzę wszystkim przedszkolakom, by każdy dzień spędzony w przedszkolu był wspaniała przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Niech uśmiech gości na waszych twarzach każdego dnia, nie tylko od święta bo „ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” powiedziała Elżbieta Krzysiak cytując wybitnego pedagoga Janusza Korczaka.

Imprezie tradycyjnie towarzyszyło głośne czytanie w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym szczególnym dniu czytali dzieciom: dyrektor, nauczyciele oraz pani Ania – animatorka. Przedszkolaki wysłuchały wierszy: J. Korczaka „ Prawa Dziecka”, W. Melzackiego „Co lubią dzieci”, L. Staniszek „Moje przedszkole”, D. Gellner „Dzieci”. W zaczarowaną podróż muzyczną zabrała dzieci pani Ania , animator z Agencji Artystycznej” SCENA PRL” z Krosna . Tego dnia przedszkolaki wzięły udział w quizach i konkurencjach sportowych oraz zabawach z chustą animacyjną Klanza. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Bez wątpienia był to dzień pełen wrażeń. Wierzymy głęboko, że na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Aneta Walczyk – nauczyciel PM3