wtorek, 18 czerwca, 2024

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Miejskim nr 3

0
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Miejskim nr 3
fot. arch.
Udostępnij:

20 września – to bardzo ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To święto zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Z okazji tego święta w Przedszkolu Miejskim nr 3 im. św. Jana Pawła II w Jaśle od rana panowała radosna atmosfera. Na twarzy dzieci gościł uśmiech, bowiem dobrze wiedziały, że jest to ich dzień i święto. Przedszkolaki ubrane były w kolorowe koszulki i opaski z emblematami nawiązującymi do nazwy grupy „Misie”, „Motyle”, „Krasnale”, „Plastusie”, a zatem było wesoło i kolorowo. Malowanie twarzy oraz zabawy na dmuchanym zamku to tylko niektóre atrakcje, jakie zostały przygotowane przez dyrektora, nauczycielki, rodziców oraz zaproszonych gości.

Uroczystość rozpoczęła się od życzeń i odśpiewania hymnu przedszkola. – Życzę wszystkim przedszkolakom dużo zdrowia wielu miłych, radosnych chwil spędzonych w przedszkolu, by uśmiech gościł na waszych twarzach każdego dnia, nie tylko od święta, bo „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – powiedziała Elżbieta Krzysiak, cytując wybitnego pedagoga Janusza Korczaka. 

Imprezie tradycyjnie towarzyszyło głośne czytanie w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieci wysłuchały wierszy B. Formy „Zabawa w przedszkolu”, „Zabawy z klockami”, „Jasio przedszkolak”, „Dzieci w przedszkolu”, oraz „W przedszkolu jak w domu” B. Szelągowskiej. W tym wyjątkowym dniu wiersze czytali zaproszeni goście: zastępca burmistrza miasta – Elwira Musiałowicz-Czech, inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Jaśle Grzegorz Stanek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle Jolanta Myśliwiec, siostra Karina oraz przedstawicielka Rady Rodziców Paulina Rybczak.

W zaczarowaną podróż muzyczną po świecie, zabrała dzieci pani Ania, animator z agencji DJ Wodzirej Krosno. Tego dnia przedszkolaki wzięły udział w quizach i konkurencjach sportowych. Miały również okazję by zaprezentować swój talent wokalno-muzyczny. Wszystkie dzieci otrzymały upominki w postaci książek ufundowanych przez rodziców. Bez wątpienia był to dzień pełen wrażeń. Wierzymy głęboko, że na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle