poniedziałek, 4 marca, 2024

Oldsmobile – prezentacja zabytkowych samochodów

0
Oldsmobile – prezentacja zabytkowych samochodów
Udostępnij:

Wczoraj odbyła się prezentacja zabytkowych samochodów – Oldsmobile, podczas której miłośnicy starych pojazdów przez blisko dwie godziny mogli podziwiać 30 ciekawych modeli.

Tuż po godzinie 14-tej rozpoczęła się prezentacja zabytkowych samochodów, które zatrzymały się wzdłuż płyty jasielskiego Rynku. Wśród uczestników znaleźli się głownie członkowie Jasielskiego Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Zabytkowych Magneto, ale i nie tylko.

Dzisiaj przyjechali nie tylko członkowie naszego stowarzyszenia, ale również i Ci, którzy mieli okazję zaprezentować swoje samochody na „Zlocie pod kominem”, zorganizowanym przez nas w Jaśle 3 maja tego roku. Zaprosiliśmy ich, by wspólnie wziąć udział w tym wydarzeniu – mówił prezes i współzałożyciel JSMPZ, Jerzy Szewkienicz.

Więcej o Zlocie pod Kominem na: Zlot pod Kominem. Kolekcjonerskie cacka!

Prezentacja była doskonałą okazją, by dowiedzieć się czegoś więcej o pojazdach innych zapalonych pasjonatów, wymienić się doświadczeniami, czy zasięgnąć porady u bardziej obeznanych kierowców.

Przyjechałem tutaj samochodem Fire Bird w wersji E-spirit, rocznik 1977. Jest to jedna z bogatszych wersji, bo ma nawet klimatyzację. Samochodami zabytkowymi pasjonuję się od dawna. Mam jeszcze samochód marki Fiat 125p z 1970 roku. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że jest on zarejestrowany pod numerem 1A, jako pierwszy samochód zabytkowy w Jaśle – mówił członek JSMPZ Magneto Tomasz Węgrzynowicz.

Dużym zainteresowaniem podczas prezentacji cieszył się Cadillac z 1957 roku.

Kupiłem go dwa lata temu, prócz drobnych napraw musiałem zrobić poważny remont silnika. Chciałbym mieć taki sam model, ale w wersji kabriolet. Niestety w tym momencie jest jeszcze niedostępny – oznajmił właściciel samochodu Bartek Żuchowicz.

Po zakończeniu prezentacji, około godziny 16-tej, część samochodów wyjechała na ulice miasta, by zaprezentować swoją unikatowość.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Weronika Samborska

fot.Weronika Samborska

{gallery}galerie/oldmobile{/gallery}