środa, 21 lutego, 2024

Orkiestrowe zajęcia UTW

0
Orkiestrowe zajęcia  UTW
Udostępnij:

Wczorajsze zajęcia słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jaśle poświęcone były orkiestrze. Oprócz małej dawki teorii wysłuchali koncertu Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jaśle.

O tym czym była kiedyś, a czym jest dziś orkiestra, jak jej skład i brzemiennie zmieniały się w ciągu wieków, w bardzo przystępnie i ciekawie opowiadał Marek Rolek, nauczyciel Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jaśle.

Po wstępie teoretycznym mały koncert dla uczestników spotkania zagrała Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jaśle pod batutą Pawła Oszajcy. Swoim głosem zachwyciła publiczność solistka orkiestry, utalentowana absolwentka szkoły prywatnej Gabrielą Pięta, obecnie studentka wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Gościnnie wystąpił także oraz sześcioletni Leon Oszajca.

Na zakończenie spotkania odbyła się immatrykulacja kilkunastu nowych słuchaczy, legitymacje UTW wręczył Antoni Wydro, przewodniczący Rady Programowej JS UTW.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia

Ewa Wawro