sobota, 26 listopada, 2022

Otwarcie zmodernizowanego mostu w Kątach

0
Otwarcie zmodernizowanego mostu w Kątach
Udostępnij:

19 listopada br. odbyło się uroczyste otwarcie odbudowanego mostu w Kątach na potoku Ryj (w ciągu drogi powiatowej Kąty – Desznica – Świątkowa Mała). Inwestycję realizował Zarząd Powiatu w Jaśle, a jej wykonawcą była firmaZ.U.P.H. Hażbud z Gorlic. Nowy most ma konstrukcję belkową zespoloną i żelbetonowy pomost – jego nośność wynosi 40 ton.

Odbudowa tego mostu jest ważna dla mieszkańców, bo jest on usytuowany w drodze łączącej Desznicę i Jaworze z drogą główną. Poprzedni, drewniany most był w złym stanie technicznym i wymagał kapitalnego remontu. Dlatego też cieszę się, że udało się zakończyć tę inwestycję. – powiedział do zgromadzonych Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Zarząd Powiatu czynił starania o pozyskanie środków na jego remont. Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego udało się inwestycję zrealizować. Jednak droga do jej realizacji nie była łatwa. Stoczyliśmy batalię o ten most. Chodziło o poszerzenie mostu o 15 cm w stosunku do pierwotnego planu i rok trwało przeforsowanie tego pomysłu. Trzeba było interwencji wielu osób, aby ta inwestycja mogła powstać – dodał Etatowy Członek Zarządu Tadeusz Górczyk.

Wicestarosta Franciszek Miśkowicz i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Pers podziękowali tym wszystkim, którzy poparli tę ideę i współuczestniczyli w przedsięwzięciu, zarówno wykonawcy, inspektorowi nadzoru, kierownikowi budowy jak i swoim współpracownikom za szybkie i sprawne zrealizowanie inwestycji. Z kolei sołtys Stanisław Piwowarczyk podziękował obecnym na otwarciu przedstawicielom władzy samorządowej i Powiatowego Zarządu Dróg za zrealizowanie długo oczekiwanej inwestycji.

Po trwającej prawie pięć miesięcy odbudowie zmienił się nie tylko wygląd zewnętrzny mostu i jego parametry techniczne, wykonano również odcinkowe umocnienia koryta potoku.
Inwestycję realizował Powiat Jasielski, a jej wykonawcą była firma Z.U.P.H. Hażbud z Gorlic. Koszt realizacji przedsięwzięcia w zakresie samego obiektu mostowego i robót towarzyszących wyniósł ponad 577 990 zł. Starostwo Powiatowe uzyskało środki na odbudowę tej przeprawy w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Odbudowa powiatowej infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Jasielskiego” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego przeznaczonych na wsparcie terenów zniszczonych przez powódź.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj