środa, 21 lutego, 2024

Pieszy potrącony przez samochód

0
Pieszy potrącony przez samochód
Udostępnij:

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło na drodze krajowej w Trzcinicy. Kierująca osobowym fiatem 25-letnia kobieta potrąciła idącego drogą pieszego. Pokrzywdzony mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.
Informację o zdarzeniu dyżurny komendy otrzymał wczoraj około godz. 18.30. Policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierująca fiatem seicento jechała drogą relacji Jasło – Skołyszyn. Przejeżdżając przez Trzcinicę, nagle zobaczyła przed samochodem pieszego. 25-letnia mieszkanka gminy Jasło hamowała, lecz nie zdołała zatrzymać pojazdu. Mężczyzna uderzył w samochód rozbijając przednią szybę i upadła na jezdnię.

Na skutek wypadku pieszy z poważnymi obrażeniami został zabrany przez zespół karetki pogotowia do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał na leczeniu. Kierująca nie ucierpiała w zdarzeniu, była trzeźwa. Od pokrzywdzonego mężczyzny pobrano krew do badań na zwartość alkoholu.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli samochód, wykonali dokumentacje fotograficzną. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku dochodzenia.

KPP Jasło