środa, 8 lutego, 2023

Podsumowanie roku 2013!

0
Podsumowanie roku 2013!
Udostępnij:

Rok 2013 dobiega końca. Jest to doskonały czas na podsumowania, dlatego przedstawiamy Wam przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w naszym mieście, w roku 2013. Przeżyjmy to wspólnie jeszcze raz!

1. Konkurs na dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle wygrywa Michał Burbelka. Zarząd powiatu zatwierdził jego kandydaturę dnia 8 stycznia br. W konkursie startowali: p.o. dyr. Szpitala Michał Burbelka, Ewa Zawilińska, przełożona pielęgniarek w jasielskim szpitalu, Leszek Garbacik, inżynier budownictwa, z doświadczeniem w zarządzaniu, obecnie współwłaściciel spółki Atarax i Andrzej Wojdyła, prawnik z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu firmami.

Przeczytaj więcej na: Jednak Burbelka!

2. Dobiegła końca budowa nowego mostu na rzece Bednarce. Inwestycja oczekiwana od dawna. Nowy most to kolejne zadanie zrealizowane przez powiat jasielski na tej drodze.

Przeczytaj więcej na: Mieszkańcy doczekali się wreszcie mostu

3. W Sądzie Rejonowym w Jaśle został otworzony przewód sądowy. Krzysztof B., Damian Cz. oraz Daniel J., policjanci wydziału kryminalnego KPP, oskarżeni zostali o pobicie sześciu młodych jaślan. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Krośnie.
Akt oskarżenia odczytała wówczas prokurator Patrycja Trznadel: „ Oskarżam Krzysztofa B., Damiana Cz., Daniela J., o to, że w nocy 17 czerwca 2011 roku w Jaśle, działając wspólnie i w porozumieniu dopuścili się pobicia pokrzywdzonych Michała Cz., Łukasza B., Damiana Ś., Mateusza B., Wojciecha S. i Artura K. podczas którego zadawano pokrzywdzonym uderzenia pięściami w okolice głowy i tułowia, szarpano za odzież, podcinano nogi powodując upadek i kopiąc ich po całym ciele”.(…)”.

40b9b55f0670c8418c21bc05f68a28a0 XL

Przeczytaj więcej na: Trzej policjanci oskarżeni!, Pobici przez policjantów dostali pieniądze, Policjant podżegał kolegów do pisania nieprawdy. Grozi mu do 5 lat więzienia Czwarta rozprawa o pobicie przez policjantów

4. W Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, w listopadzie ub. r., zainstalowany został nowy tomograf komputerowy. Poprzedni wykorzystywany był od 2000 r. i nie spełniał już wymaganych standardów. W styczniu przy użyciu nowego tomografu wykonano badania u 460 pacjentów, w stosunku do lat ubiegłych jest to więc także skok ilościowy. Poświęcenia nowego tomografu dokonał ks. bp Edward Białogłowski.

Przeczytaj więcej na: Radiolodzy przesiedli się z malucha do mercedesa

5. 20-letni Karol P. z Jasła pobił przebywającego ma dworcu mężczyznę za to, że ten nie dał mu papierosa. Skatowany 34-letni mieszkaniec Dębowca po niespełna trzech tygodniach zmarł w szpitalu.

Przeczytaj więcej na: Sprawca śmiertelnego pobicia stanął przed sądem

6. Kolejna firma z Jasła zwalnia pracowników. Fabryka Masonite przenosi produkcję do Czech, pracę straci 144 osoby.

Przeczytaj więcej na: Masonite zwolni 144 osoby!

7. Szpital w Jaśle nadal będzie miał swój oddział ratunkowy. Samorządowcy miasta i powiatu dogadali się bowiem w sprawie lądowiska dla śmigłowców sanitarnych. Miasto da teren, powiat pieniądze na remont.

Przeczytaj więcej na: Porozumienie zawarte. Będzie droga i lądowisko

8. Kapitan w stanie spoczynku Mieczysław Żygłowicz został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość odbyła się w Muzeum Regionalnym w Jaśle. – Ten krzyż ma dla mnie bardzo wielkie znaczenie. Nawet Państwo nie wiecie jak bardzo jestem szczęśliwy i wzruszony, że mogę go otrzymać – mówił zaraz po otrzymaniu orderu Mieczysław Żygłowicz.

Przeczytaj więcej na: Mieczysław Żygłowicz odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

9. Tragedia, do jakiej doszło w Nowym Żmigrodzie wstrząsnęła całą Polską. W pożarze drewnianego domu zginęła 3 – letnia dziewczynka i dziewięciomiesięczny chłopczyk.

Do tragedii doszło przed ósmą rano. Zapalił się drewniany dom, w którym mieszkała matka samotnie wychowująca dwójkę dzieci. Prawdopodobnie chwilę przed wybuchem pożaru kobieta wyszło z domu po drewno na opał. Nie dała już jednak rady wrócić do domu by ratować dzieci.

Przeczytaj więcej: Nowe fakty: Dwoje małych dzieci zginęło w pożarze!

10. Na krytej pływalni w Jaśle odbyły się pierwsze zajęcia zorganizowane w ramach projektu „Łamiemy Bariery”.

Przeczytaj więcej na: Warto było zobaczyć te uśmiechnięte buzie

11. Na wydziale specjalnym na Zakładzie Produkcji Specjalnej Gamrat sp. z o.o. Grupa Bumar, doszło do wybuchu. Poważnie poparzeni zostali dwaj pracownicy.

Przeczytaj więcej na: Wybuch w Gamracie. Dwie osoby ciężko poparzone

12. Roman Myśliwiec z Jasła, postanowieniem Prezydenta RP, na wniosek Kapituły Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi w działalności na rzecz popularyzacji i rozwoju winiarstwa w Polsce odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Przeczytaj więcej na: Myśliwiec odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

13. Zakończyły się prace budowlane na tzw. zielonym rynku. Koszt zadania to 1.5 mln zł, z czego 920 tys. zł to pieniądze unijne. Plac targowy ma: nową nawierzchnię, zadaszenie, stanowiska handlowe, a także węzeł higieniczno-sanitarny dla sprzedających artykuły spożywcze.

Przeczytaj więcej na: Rewolucja na „zielony rynku”, Zielony rynek” do poprawki?

14. Park linowy na osiedlu Gądki został wykonany w ramach projektu pn. Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych miasta Jasła. Inwestycja kosztowała 332 tys. zł, z czego 85 proc. stanowiło dofinansowanie unijne. Nadzór nad obiektem sprawuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Przeczytaj więcej na: Czy będą opłaty za korzystanie z parku linowego?

15. Koncert charytatywny dla Łukasza Gogosza, znakomitego rugbisty na wózkach. Dochód z imprezy przeznaczony został na zakup handbike’a – ręcznego roweru dla jaślanina.

Przeczytaj więcej na: Zagrali dla Łukasza

16. Zmarł Karol Głowa, były dyrektor JDK, znany społecznik, animator kultury, wielki przyjaciel dzieci i młodzieży. Miał 61 lat. Pogrzeb jutro o godz. 15–tej w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej, skąd odprowadzony zostanie na miejsce wiecznego pochówku na nowym cmentarzu w Jaśle.

Przeczytaj więcej na: Zmarł Karol Głowa

17. W maju zapadła decyzja o wycofaniu się pierwszego zespołu seniorów Czarnych Jasło z rozgrywek III Ligii lubelsko-podkarpackiej.

Przeczytaj więcej na: Co będzie z Czarnymi?

18. Mieszkańcy Wolicy protestują  przeciwko rozbudowie funkcjonującego we wsi zakładu zagospodarowania odpadów. Mają dość smrodu, zanieczyszczenia środowiska i wiecznego hałasu. Obawiają się, że może być jeszcze gorzej.

Przeczytaj więcej na: Mieszkańcy Wolicy znów protestują

19. W wieku 86 lat zmarł Mieczysław Mikulski, jaślanin z urodzenia, społecznik zasłużony dla naszego miasta. Tu ukończył szkołę podstawową i Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego. Prawie połowę życia przepracował  w Rafinerii Nafty w Jaśle. W pamięci lokalnej społeczności zapisał się jako wspaniały instruktor harcerski i regionalista – fotograf i dokumentalista jasielski.

Przeczytaj więcej na: Odszedł na wieczną wartę…

20. Za unijne pieniądze zrekultywowano nieczynne, pięciohektarowe cegielnianego wyrobisko w Sobniowie. Popularne w Jaśle „skałki” przekształcono w tereny rekreacyjno-wypoczynkowe z prawdziwego zdarzenia. Wczoraj obiekt oficjalnie oddano do użytku.

eb1c9d9e1a208ff065b86e274df180fb XL

Przeczytaj więcej na: Jasielskie „skałki” nie do poznania!

21. MDK – Uczy, bawi , wychowuje…. 30 lat ! Obiekt oddano uroczyście do użytku 4 czerwca 1983. Działalność placówki trwa od 1 września roku szkolnego 1983/84. Jasielski MDK działa na podstawie decyzji Kuratora Oświaty i Wychowania w Krośnie z dnia 28 września 1985 r. (Nr OW. I, 0138/13/85). Tak więc formalnie Młodzieżowy Dom Kultury powołano tą decyzją od 1 października 1985 roku.

Przeczytaj więcej na: MDK – Uczy, bawi , wychowuje…. 30 lat !

22. Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Koło w Jaśle im. doktora Stanisława Kadyiego działa już 40 lat. Dorobek kolekcjonerski członków oglądać można na okolicznościowej wystawie w jasielskim muzeum. Z okazji jubileuszu zasłużeni działacze koła odebrali pamiątkowe medale, odznaczenia i dyplomy.

Przeczytaj więcej na: Jubileusz numizmatyków

23. Dni Jasła 2013

Przeczytaj więcej na: Trwają Dni Jasła 2013, Dni Jasła – dzień 2

24. Wręczono tytuł „Honorowego Miasta Jasła” trzem zasłużonym osobowościom: Zbigniewowi Skrudlikowi oraz pośmiertnie Juliuszowi Jankiszowi i Zygmuntowi Kachlikowi.

O uhonorowanie trzech wybitnych postaci wnioskowali radni Rady Miejskiej Jasła, Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Fundacja imienia profesora Romana Saphiera w Jaśle.

Przeczytaj więcej na: Wręczono tytuły Honorowego Obywatela Miasta Jasła

25. 22 czerwca br. po raz kolejny rozpoczęła się jedna z największych imprez cyklicznych w Polsce – Lato z Radiem. Program połączony jest z trasą koncertową, podczas której będzie można usłyszeć największe przeboje takich gwiazd jak:  Krzysztof Krawczyk, Andrzej Piaseczny, Patrycja Markowska, Maryla Rodowicz i wiele innych. Wczoraj Lato z Radiem gościło również w Jaśle.

54aa20f08c65a4d029ab8af9e9238d2b XL

Przeczytaj więcej na: Lato z radiem 2013

26. Zmarł Stanisław Galon (1952 – 2013). Przez ok. 40 lat był pracownikiem ZTS „Gamrat – Erg” w Jaśle. W 1980 r., gdy powstawał Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”, włączył się w jego organizowanie w swoim zakładzie pracy, od września tego roku jako przewodniczący Komitetowi Założycielskiego. Do „Solidarności” w tym zakładzie należało wkrótce ponad 3 tys. pracowników, co stanowiło prawie 95 % zatrudnionych. To w dużej mierze było Jego zasługą.

Przeczytaj więcej na: Odszedł ś.p. Stanisław Galon

27. Dwa nowe quady trafiły do podkarpackich policjantów. We wtorek jedna z maszyn została przekazana tarnobrzeskim policjantom. Drugi quad od wczoraj służy funkcjonariuszom w Nowym Żmigrodzie w powiecie jasielskim.

Przeczytaj więcej na: Dwa nowe quady dla podkarpackich policjantów – jeden z nich trafił do Nowego Żmigrodu

28. VIII Międzynarodowe Dni Wina 2013. Blisko 30 winiarzy spotkało się w Jaśle, by zaprezentować swoje wyroby przybyłym na tę uroczystość gościom. Wina białe, czerwone i regionalne potrawy – to wszystko czekało na amatorów szlachetnego trunku, którzy postanowili odwiedzić stoiska na Placu Bartłomieja.

Przeczytaj więcej na: Dobiegły końca VIII Międzynarodowe Dni Wina 2013

29. Budowa upragnionych przez mieszkańców Niegłowic wałów na Wisłoce, która wywołała protesty wśród mieszkańców.

Przeczytaj więcej na: Wały niezgody?

30. W  Podkarpackiej Szkole Wyższej m. bł. ks. Wł. Findysza w Jaśle odbyła się konferencja zorganizowana w 160. rocznicę powstania światowego przemysłu naftowego i gazowniczego. Jego podstawy stworzył farmaceuta Ignacy Łukasiewicz, wynalazca lampy naftowej. W latach 1857–1867 prowadził w Jaśle aptekę i równocześnie rozwijał przemysł wydobywczy. Był wzorowym pracodawcą, pionierem ubezpieczeń emerytalnych i filantropem troszczącym się o najsłabszych. Angażował się w rozwiązywanie najpoważniejszych problemów społecznych swoich czasów.

Przeczytaj więcej na: Łukasiewicz wiecznie żywy

31. CBA na tropie afery korupcyjnej przeszukało kilka jasielskich instytucji. Byli m.in. w Starostwie Powiatowym, Sanepidzie i Cechu Rzemiosł Różnych.

Przeczytaj więcej na: CBA w Jaśle. Kolejna afera korupcyjna na Podkarpaciu

32. Przez trzy miesiące od uprawomocnienia się wyroku skazującego za kłamstwo lustracyjne Zdzisław Dziedzic, wciąż posiadał mandat radnego, ale z przysługujących mu praw dobrowolnie nie korzystał. Rada Miejska Jasła wygasiła jego mandat. Zagłosowało zaledwie 4 radnych.

Przeczytaj więcej na: Dziedzic pozbawiony mandatu

33. Aleksandra Dranka z Harklowej koło Jasła jest najstarszą mieszkanką Podkarpacia, w Polsce jest na czwartym miejscu. 3 października skończyła 110 lat!

Przeczytaj więcej na: Skończyła 110 lat!

34. Obchody jubileuszu 145-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. króla Stanisława Leszczyńskiego, które rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jaśle, pod przewodnictwem ks. dr hab. Andrzeja Garbarza. Podczas sesji naukowej swoje wykłady wygłosili: prof. Barbara Weigl – pracownik naukowy Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M.Grzegorzewskiej w Warszawie, dyrektor Instytutu Psychologii Stosowanej i Krystyna Weigl, dr Grzegorz Ochała – pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego oraz Kamil Ruszała – student Wydziału Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Myśl o założeniu Gimnazjum w Jaśle pojawiła się w 1862 roku. Sześć lat później odbyło się po raz pierwszy uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Przeczytaj więcej na: Uroczystość 145-lecia istnienia Gimnazjum i Liceum im. króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle

35. Uroczysta inauguracja projektu Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM, którego celem jest identyfikacja i rozwój talentów, zainteresowań uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, kształtowanie postaw badawczych oraz odkrywanie i rozwijanie pasji.

Przeczytaj więcej na: Uroczysta inauguracja projektu Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM

36. Spółka Polwax w jasielskim zakładzie parafin zainwestowała 12 milionów zł w nowoczesne komory Sulzera. Siedmiokrotnie skrócą czas produkcji, poprawią warunki pracy w zakładzie, a do tego przestaną produkować ścieki.

Przeczytaj więcej na: Polwax zainwestował 12 mln w jasielskie parafiny

37. W oparciu o obowiązującą ordynację wyborczą w miejsce radnego, któremu wygaszono mandat, wchodzi kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i jednocześnie nie utracił prawa wybieralności. W tym przypadku był to Jan Pierzchała w wyborach samorządowych w 2010 roku startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców „Jaślanie”. Uzyskał 162 głosy. Nowy radny zadeklarował chęć pracy w dwóch komisjach: Rozwoju, Gospodarki Komunalnej i Inwestycji oraz Komunikacji i Bezpieczeństwa Publicznego.

Przeczytaj więcej na: Pierzchała zaprzysiężony

38. Odbyło się uroczyste otwarcie odbudowanego mostu w Kątach na potoku Ryj (w ciągu drogi powiatowej Kąty – Desznica – Świątkowa Mała). Inwestycję realizował Zarząd Powiatu w Jaśle, a jej wykonawcą była firmaZ.U.P.H. Hażbud z Gorlic. Nowy most ma konstrukcję belkową zespoloną i żelbetonowy pomost – jego nośność wynosi 40 ton.

Przeczytaj więcej na: Otwarcie zmodernizowanego mostu w Kątach

39. Zapaleni konstruktorzy, bracia Leszek i Piotr Preisner, zbudowali pojazd na miarę XXI wieku.   Elektryczna hulajnoga rodem z Jasła już wkrótce może podbić cały świat. Jest lekka, trwała i całkowicie bezpieczna, pozwala na rozwinięcie prędkości 25 km/h lub 45 km/h, w zależności od wersji. Do tego jest niezwykle tania w eksploatacji, kilometr przejażdżki kosztuje zaledwie 1 grosz.

Przeczytaj więcej na: Czy hulajnoga z Jasła podbije świat?

40. Nowoczesny nieoznakowany radiowóz wzbogacił tabor jasielskiej Policji. Nowy samochód trafił do wydziału ruchu drogowego. Jest wyposażony w  wideorejestrator i radar. Radiowóz będzie pracował na drogach najbardziej zagrożonych wypadkami, tam gdzie jest niebezpiecznie.

Przeczytaj więcej na: Nowy radiowóz w jasielskiej drogówce

41. Oficjalne przekazanie sprzętu medycznego zakupionego ze środków Grupy Lotos dla bloku operacyjnego mieszczącego się przy Oddziale Ortopedii, Traumatologii, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. Napęd ortopedyczny, potocznie nazywany wiertarką, służy do zabiegów kostnych u pacjentów po wszelkiego typu urazach narządu ruchu, w tym urazach ręki, w których jasielski oddział specjalizuje się od 15 lat.

Przeczytaj więcej na: Lotos pomaga szpitalowi

42. Mieszkańcy osiedla Gądki w Jaśle od lat walczą o dopuszczenie przejazdu dla samochodów osobowych przez kładkę na Wisłoce. To ułatwiłoby im życie, a jednoczenie skróciło czas dojazdu karetek pogotowia. Aż 466 osób popisało się pod wnioskiem w tej sprawie skierowanym do burmistrza i jasielskich radnych.

Przeczytaj więcej na: Walka o przejezdną kładkę

43. Włączenie sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych na wysokości Starostwa Powiatowego i deptaka synchronizowanej z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic K. Wielkiego, Szajnochy, Modrzejewskiego. Nowe sygnalizatory są wyposażone w liczniki czasu.

Przeczytaj więcej na: Rusza sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych przy rynku

44. Otwarcie nowo powstałego targowiska mieszczącego się przy drodze powiatowej Kołaczyce-Brzyska. Budowa rozpoczęła się w sierpniu 2012 roku i została oddana do użytku na kilka dni przed planowanym jego zakończeniem. W ramach tej inwestycji powstało czterdzieści zadaszonych stanowisk handlowych, budynek gospodarczy wraz z toaletą i magazynem, gdzie wystawiający będą mogli przechowywać swoje wyroby, parking z uwzględnieniem miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz miejsce z wodą źródlaną.

Przeczytaj więcej na: Uroczyste otwarcie Targowiska w Kołaczycach

45. 4 grudnia w siedzibie w Polskiego Związku Niewidomych Odział Jasło przy ul. Śniadeckich 15, odbyło się spotkanie członków związku z grupą młodzieży, w ramach programu, który ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niewidomych oraz edukację społeczną i wzrost świadomości na temat potrzeb osób z dysfunkcją wzroku.

Przeczytaj więcej na: Młodzież poznawała problemy niewidomych

46. 100 jaślan oddało swoje próbki krwi rejestrując się w bazie potencjalnych dawców szpiku, podczas akcji przeprowadzonej w niedzielę (8 bm.) w Jaśle przez Fundację DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska. Był wśród nich burmistrz Jasła Andrzej Czernecki.

Przeczytaj więcej na: Akcja „Dzień szpiku kostnego dla Zbigniewa i innych”. Chcą podzielić się życiem z innymi

47. Końcówka roku to pracowity czas dla naszych judoków, którzy co tydzień biorą udział w zawodach sportowych rozgrywanych na terenie nasze województwa.

Przeczytaj więcej na: Sukcesy judoków ASW JUDO JASŁO i AKADEMII JUDO DĘBOWIEC

48. Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pani Genowefa Szerląg została uhonorowana Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznakę, odwiedzając seniorkę w domu 13 grudnia 2013 r., wręczył w imieniu Ministra Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Przeczytaj więcej na: Genowefa Szerląg uhonorowana Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

49. Jasło wspólnie z Krosnem znalazły się na trzecim miejscu w rankingu za rok 2012 „Złota Setka Gmin Podkarpacia”. Zwycięzcą zostało Nisko, na drugim miejscu uplasowała się Stalowa Wola. Za Jasłem kolejne miejsca zajęły Mielec i Rzeszów. Redakcja Nowin i portal Strefa Biznesu już po raz szósty wspólnie z Wyższą Szkołą Zarządzania w Rzeszowie przygotowały ranking aktywności gospodarczej podkarpackich gmin. Udział w rankingu, w którym analizowano wszystkie 160 gmin z Podkarpacia, był bezpłatny.

Przeczytaj więcej na: Złota Setka Gmin Podkarpacia – Jasło dwukrotnie w czołówce

50. Już po raz dziesiąty wręczono statuetki „Mecenasa Kultury” dla firm wspierających wydarzenia kulturalne w naszym mieście, a także pięć indywidualnych Nagród Miasta Jasła w Dziedzinie Kultury, które przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego otrzymali z rąk burmistrza miasta Jasła Andrzeja Czerneckiego oraz dyrektora Jasielskiego Domu Kultury Janusza Szewczyka.

Przeczytaj więcej na: Przy wigilijnym stole…

51. Gamrat S.A spełnił obietnicę i za 30 tys. zł kupił handbike dla zdolnego, niepełnosprawnego sportowca z Jasła. Dziś szczęśliwy Łukasz Gogosz zabrał z firmy swój świąteczny prezent domu.

96c5f8e3e7b03a0d208e2d44e20198e4 XL

Przeczytaj więcej na: Łukasz Gogosz dostał upragniony rower

Pragniemy życzyć Wam – naszym czytelnikom, wszystkiego dobrego z okazji nadchodzącego Nowego Roku! Samych sukcesów, wielu osiągnięć w życiu prywatnym i zawodowym, dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności… Mamy nadzieję, że 2014 rok przyniesie Wam spełnienie marzeń i moc codziennych uśmiechów!

Dziękujemy Wam za to, że byliście z nami podczas 2013 roku i jego najważniejszych wydarzeń!

Redakcja Twojejaslo.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj