niedziela, 14 kwietnia, 2024

Policjanci na pikniku w Nowym Żmigrodzie z okazji Dnia Dziecka

0
Policjanci na pikniku w Nowym Żmigrodzie z okazji Dnia Dziecka
Udostępnij:

Podczas gminnego pikniku w Nowym Żmigrodzie z okazji „Dnia Dziecka” funkcjonariusze jasielskiej komendy, Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie oraz policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie zorganizowali stanowisko promocyjne i przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Poza pokazami policyjnego sprzętu, radiowozu i motocykli, dużą niespodzianką dla najmłodszych była zabawa z policyjnym misiem. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” dzieci otrzymały odblaskowe przywieszki i opaski.

Po raz kolejny policjanci z powiatu jasielskiego, a także z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, aktywnie włączyli się w działania profilaktyczne, promując wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego zasadny bezpiecznego poruszania się po drodze. Podczas tych działań policjanci zawsze troszczą się o najmłodszych i kierują się ich dobrem, realizując przy tym założenia ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W piątek obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka odbyły się na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie i skupiły kilkadziesiąt osób, w tym dzieci, rodziców i nauczycieli. W uroczystym otwarciu tej imprezy udział wzięli organizatorzy i patronaci m.in. Wójt Gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara, Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Ryszard Szarzyński, Komendant Powiatowy Policji w Jaśle nadkom. Jacek Krzyżak, Komendant Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie asp. szt. Wiesław Rogowski, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz policjanci z Jasła i Nowego Żmigrodu.

Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Podczas imprezy dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy policjanta, mogły z bliska obejrzeć policyjny radiowóz i jego wyposażenie. Dużą popularnością cieszyły się policyjne motocykle, na które można było wsiąść i włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Najwięcej radości najmłodszym sprawiła zabawa z policyjnym misiem, który chętnie pozował do zdjęć.

Podczas tego święta policjanci nie zapomnieli o bezpieczeństwie dzieci. Przy każdej okazji przypominali o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. Najmłodsi uczestnicy pikniku otrzymali od policjantów odblaskowe przywieszki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle w ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz ze środków Urzędu Gminy w Nowym Żmigrodzie, w tym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Odblaskowe opaski dzieciom wręczały również policjantki Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

KPP w Jaśle

{gallery}galerie/17_rok/dd_nz{/gallery}