czwartek, 23 marca, 2023

Poszukiwany listem gończym zatrzymany

0
Poszukiwany listem gończym zatrzymany
Udostępnij:

Policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Brzostek. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Dębicy. Wkrótce trafi do zakładu karnego, w którym odbędzie karę roku pozbawienia wolności.
Wczoraj przed północą, dyżurny komendy został poproszony o interwencję. Zgłaszająca skarżyła się na mężczyzn, którzy zakłócali ciszę nocną w jednym z bloków w Jaśle. Na miejsce skierowany został policyjny patrol. Funkcjonariusze weszli do mieszkania, z którego dobiegały odgłosy głośnej muzyki i rozmów. W środku zastali dwie osoby.

Podczas legitymowania policjanci potwierdzili tożsamość właściciela mieszkania. Natomiast drugi z  mężczyzn oświadczył, że nie ma przy sobie żadnych dokumentów i podał się za 24-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Funkcjonariusze ustalili, że kłamie. Gdy polecili mu wyjąć rzeczy z kieszeni ubrania, zaczął się nerwowo zachowywać. Wkrótce okazało się, co było tego powodem.

Mężczyzna miał przy sobie portfel, a w nim dowód osobisty. Po sprawdzeniu danych w policyjnym systemie informacyjnym, funkcjonariusze potwierdzili, że legitymowany to 25-letni mieszkaniec gminy Brzostek, poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Dębicy.  W 2012 r. został skazany za stosowanie przemocy wobec osoby celem wymuszenia zwrotu wierzytelności.

Policjanci zatrzymali 25-latka. Trafił on do policyjnego aresztu. Wkrótce zostanie osadzony w zakładzie karnym, w którym odbędzie karę roku pozbawienia wolności.

KPP Jasło

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj