poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Powiatowy Konkurs Informatyczny w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle

0
Powiatowy Konkurs Informatyczny w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle
Udostępnij:

4 marca br. w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny „Komputer bez tajemnic”, którego celem była popularyzacja technologii informatycznych wśród uczniów gimnazjów powiatu jasielskiego. Konkurs był podzielony na 2 etapy. Pierwszy miał formę testu wielokrotnego wyboru, uczestniczyło w nim 21 osób z 8 szkół. Dziesięcioro najlepszych uczestników przeszło do etapu drugiego, w którym mieli do wykonania zadania praktyczne, obejmujące montaż i obsługę komputera.

Zwycięzcą konkursu został Kamil Madej z Gimnazjum nr 1 w Jaśle. W nagrodę otrzymał tablet, pendrive, wentylator USB oraz płyty DVD. Drugie miejsce zajął Marek Zając, również z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, otrzymując router bezprzewodowy, pendrive oraz wentylator USB. Miejsce trzecie przypadło uczniowi Gimnazjum w Szebniach – Bartoszowi Bochni, który otrzymał czytnik kart pamięci, pendrive i mysz komputerową.

 

Pozostali finaliści to:

Miejsce 4: Patryk Piątek – Gimnazjum we Wróblowej,

Miejsce 5: Jakub Idzik – Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie,

Miejsce 6: Mateusz Wałęga – Gimnazjum w Dębowcu,

Miejsce 7: Łukasz Witusik – Gimnazjum w Dębowcu,

Miejsce 8: Dominik Maguda – Gimnazjum we Wróblowej,

Miejsce 9: Katarzyna Ślusarczyk – Gimnazjum nr 1 w Jaśle,

Miejsce 10: Rafał Wątroba – Gimnazjum w Osobnicy.

Uczestnicy, którzy zajęli miejsca od 4 do 10 otrzymali nagrody w postaci: książek o tematyce informatycznej, pendrive’y, łamigłówek logicznych oraz myszy komputerowych.

Nagrody ufundowały firmy: Sklep Komputerowy Adams Computers, Sigma – Usługi Teleinformatyczne, Sklep Komputerowy Zamex, Firma Informatyczna SAS z Warszawy, Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Telgam oraz Wydawnictwo Helion.

Gratulujemy zwycięzcom!

ZST w Jaśle

{gallery}galerie/16_rok/konkurs_informatyczny_{/gallery}