sobota, 20 kwietnia, 2024

Powstanie blok przy ul. Krasińskiego

0
Powstanie blok przy ul. Krasińskiego
Udostępnij:

Miasto Jasło uzyskało 15,5 mln zł dofinansowania na budowę bloku mieszkalnego przy ul.  Krasińskiego. Zadanie będzie realizować Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Administrator Budynków Komunalnych Sp. z o.o. w Jaśle. 

Dofinansowanie pochodzi z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego. Natomiast zgodnie z szacunkami wkład miasta wyniesie nieco ponad 3,5 mln zł. Dodatkowo TBS-ABK wydało na ten cel z własnych środków 300 tys. zł.

Dofinansowanie jest bezzwrotne. W zamian TBS zobowiązuje się wynająć mieszkania miastu, które będą podnajmowane mieszkańcom na zasadach czynszu obowiązujących w mieście. W takiej formie ma to funkcjonować przez 15 lat. Po tym czasie właścicielem mieszkań będzie TBS- ABK.

Obecnie jasielska spółka przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wykonanie inwestycji. – Nowy budynek wielorodzinny będzie miał 47 mieszkań, w tym najmniejsze o powierzchni 32 m kw., największe -74 m kw. Najwięcej będzie mieszkań o powierzchni 40-50 m kw. – mówi Krzysztof Topolski, prezes jasielskiej spółki mieszkaniowej.

Według założeń budowa mogłaby zacząć się jeszcze w tym roku, a jej realizacja potrwa około dwóch lat.

Urząd Miasta w Jaśle