czwartek, 2 lutego, 2023

Przedszkolaki promują nawyki proekologiczne

0
Przedszkolaki promują nawyki proekologiczne
Udostępnij:

W bieżącym roku szkolnym dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 10 w Jaśle w bardzo szerokim zakresie propagowały ochronę środowiska naturalnego. Dnia 19 września 2014 r. grupy „Żabki” i „Półnutki” brały aktywny udział w II Powiatowym Pikniku Ekologicznym „Eko Raban” prezentując w ramach XIX Festiwalu Śpiewających Przedszkolaków piosenki o charakterze przyrodniczym.
Z kolei dnia 26 września 2014 r. 5 i 6-latki naszej placówki, podczas Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata – 2014” na Pikniku Ekologicznym, który odbył się w Jasielskim Domu Kultury, zaprezentowały montaż słowno – muzyczny motywujący do dbania
o środowisko naturalne.Reprezentacja przedszkola wykazała się umiejętnością segregowania odpadów uzyskując wyróżnienie w konkursie.

Następnie 17 października 2014 r. dwoje wychowanków: Milena Śliż i Sandra Ryba poprzez prace plastyczne zachęcały do sprzątania w mieście.

Najważniejszym jednak przedsięwzięciem na rzecz środowiska naturalnego był międzygrupowy konkurs wiedzy ekologicznej pod hasłem: „Zdrowe zwierzątka w czystym lesie”, który został zorganizowany w naszym przedszkolu. Jego celem było utrwalenie wiedzy o segregacji odpadów, kształtowanie właściwego, opiekuńczego stosunku do roślini zwierząt spotykanych np. w lesie oraz zachęcanie do segregacji odpadów i unikania zanieczyszczeń. Konkurs zaszczycili swą obecnością przedstawiciel Urzędu Miasta Jasła    p. Halina Gorczyca oraz przedstawiciela nadleśnictwa p. Andrzej Kulczycki, którzy  w ramach jury oceniali umiejętności i proekologiczną wiedzę naszych wychowanków z trzech rywalizujących ze sobą grup. W efekcie wszystkie dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, a za rozwiązywanie konkursowych zadań „Żabki” zdobyły I miejsce, „Półnutki” II miejsce i „Wiewiórki” III miejsce.

Dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Jasła.

Wymienione działania sprzyjają nabywaniu przez dzieci pożądanych nawyków dbania o czystość własnego otoczenia, ochronę flory i fauny oraz pozytywnie rokują na przyszłość. Liczymy, że z naszych wychowanków, tak ochoczo biorących udział w tylu proekologicznych formach aktywności, wyrosną odpowiedzialni dorośli dbający o środowisko naturalne.

Nauczycielki Przedszkola Miejskiego Nr 10 w Jaśle:
Renata Zemrys, Beata Cholewiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj