wtorek, 16 kwietnia, 2024

Przekazanie obowiązków służbowych Dyrektora Zakładu Karnego w Jaśle

0
Przekazanie obowiązków służbowych Dyrektora Zakładu Karnego w Jaśle
Udostępnij:

W miniony piątek – 26 lutego – w Jasielskim Domu Kultury funkcjonariusze i społeczność lokalna pożegnali rozstającego się ze Służbą Więzienną ppłk Władysława Lechowskiego. W trakcie uroczystości nastąpiło oficjalne przekazanie obowiązków kierownika jednostki penitencjarnej obejmującemu to stanowisko mjr Mirosławowi Władyce, który był kierownikiem działu ochrony w Zakładzie Karnym w Jaśle.
W pożegnaniu uczestniczyli: Dyrektor Biura Penitencjarnego – pułkownik Andrzej Leńczuk, reprezentujący Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie – pułkownik Marek Grabek, przedstawiciele władz samorządowych powiatu jasielskiego, przedstawicieli sądownictwa i prokuratury, komendanci służb mundurowych z Jasła, dyrektorzy z podkarpackich jednostek penitencjarnych, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Jaśle.

Ppłk Lechowski Władysław ze służbą Więzienną związany był od 33 lat, w tym 25 lat był Dyrektorem Zakładu Karnego w Jaśle. W trakcie swojej wieloletniej służby potrafił sprostać zadaniom, jakie stawiała przed nim Służba Więzienna, przyczyniając się do rozwoju jasielskiej jednostki penitencjarnej. Był najdłużej sprawującym swoją funkcję kierownikiem jednostki penitencjarnej w Polsce.

Podczas uroczystości został odczytany przez płk Andrzeja Leńczuka list gratulacyjny Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskiego skierowany do Dyrektora ppłk Lechowskiego Władysława z podziękowaniami za wzorową, długoletnia służbę.

Biorący udział w uroczystości Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie – płk Marek Grabek w swoim wystąpieniu podziękował dotychczasowemu dyrektorowi jednostki za wkład, jaki wniósł w rozwój Podkarpackiej Służby Więziennej.

Ppłk Lechowski Władysław w swoim podziękowaniu skierowanym do zaproszonych gości powiedział, że miałem okazję na swojej drodze zawodowej spotykać się osobami chętnymi do podejmowania współpracy w różnym obszarach działalności penitencjarnej, dzięki którym można było realizować ważne zadania Służby Więziennej, związane w szczególności z resocjalizacją skazanych, zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa w jednostce penitencjarnej, ochroną społeczeństwa przed sprawcami przestępstw.

Tekst i zdjęcia: mjr Borek Grzegorz