wtorek, 16 sierpnia, 2022

PSPP przedstawiło się dziennikarzom

0
PSPP przedstawiło się dziennikarzom
Udostępnij:

„PONAD PODZIAŁAMI to nasze hasło przewodnie, którym kierujemy się budując szeroką koalicję na rzecz pojednania. Przyświeca nam wspólny cel – przyszłość NASZEGO MIASTA i POWIATU (…). Z myślą o obecnych i przyszłych Mieszkańcach, nie możemy ani chwili dłużej zamykać się w swoich środowiskach i pozwalać na powiększanie oraz utrwalanie się dzielących nas niepotrzebnie barier (…)”. Tak na swojej stronie internetowej przedstawiają się liderzy porozumienia. W czwartek, podczas konferencji prasowej, przedstawili krótko główne założenia programowe powołanego przez nich komitetu wyborczego. Tematem nr 1 konferencji była jednak prezentacja kandydata na burmistrza Jasła – Tadeusza Górczyka.

– W tym roku minęło 25 lat od początku przemian ustrojowych, ważnym elementem tych zmian była reforma samorządowa, która oddała władzę obywatelom. Od ponad roku o sprawach Jasła i Ziemi Jasielskiej zaczęli rozmawiać ze sobą do tej pory najwięksi adwersarze i doszli do wniosku, że co do idei i celów nic ich nie różni, różnią się jedynie sposobem dojścia do celu – podkreślił Tadeusz Stachaczyński, pełnomocnik wyborczy KWW PSPP. – Po wielu dyskusjach doszli do przekonania, że należy zrobić coś co do tej pory się nie udawało, postanowili porozumieć się pomimo podziałów. Adam Kozak, Andrzej Kachlik, Janusz Przetacznik, Tadeusz Górczyk, podpisali Porozumienie Ponad Podziałami, gdzie ważnym elementem tego dokumentu była deklaracja założenia komitetu wyborczego.

Zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami, zgłosił listy kandydatów w powiecie jasielskim: zarejestrowano w sumie 111 kandydatów w tym do dwóch Rad Miejskich i siedmiu Rad Gmin, dwóch kandydatów na burmistrzów – w Jaśle jest nim Tadeusz Górczyk, w Kołaczycach Małgorzata Salacha, trzech kandydatów na wójtów w gminach: Osiek Jasielski – Ryszard Bal, Nowy Żmigród – Jerzy Józef Dębiec, Krempna – Wiesław Rogowski oraz pełne listy kandydatów do Rady Powiatu Jasielskiego w sześciu okręgach.

Do Rady Miejskiej Jasła zarejestrowano kandydatów w 19 okręgach, są to: Jan Szańca, Jan Leś, Marcin Maciej Ochoński, Bożena Lucyna Radwan, Jerzy Okarma, Justyna Gorczyca, Andrzej Adam Lechowski, Adam Dziok, Tadeusz Stachaczyński, Stanisław Franciszek Mazurek, Krzysztof Bogdan Stawarz, Andrzej Dybaś, Jan Kosiba, Zbigniew Janusz Raczoń, Lech Polak, Bogusława Maria Wójcik, Roman Strojek, Mariola Ewa Mazur, Andrzej Edward Dzięglewicz.

Zarejestrowanie kandydatów na radnych w ponad połowie okręgów dało prawo zgłoszenia komitetowi kandydata na burmistrza Miasta Jasła, kandydatem KWW PSPP jest 53-letni Tadeusz Górczyk, wieloletni sekretarz miasta Jasła, radny Rady Powiatu w Jaśle poprzedniej kadencji, obecnie etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

– Sylwetki naszego kandydata nie muszę przedstawiać, jest to człowiek, który od wielu lat działa na niwie samorządu ziemi jasielskiej, jest człowiekiem kreatywnym, stanowczym, zdeterminowanym w działaniu i dążącym do wyznaczonego celu – podkreślił Stachaczyński.

Tegoroczna oferta wyborcza diametralnie różni się od ofert, jakie składaliśmy wyborcom cztery lata temu – podkreślił Górczyk. – Pomimo zbliżenia się, już wówczas, w naszych poglądach zdecydowaliśmy wtedy o tym, że każdy z nas, indywidualnie, wraz z popierającym go środowiskiem, przystąpi do wyborów. Nauczka, jaką nam udzielili wyborcy była bardzo czytelna. Przyjęliśmy ją z pokorą, odrobiliśmy lekcje i wyciągnęliśmy wnioski. W tegorocznych wyborach przedstawiamy unikatową ofertę dla jaślan. Jest unikatowa nie tylko dla miasta, ale także w skali województwa podkarpackiego. Połączyła nas chęć wspólnego działania ponad podziałami a wspólnym celem jest rozwój miasta i regionu.

Hasło przewodnie komitetu – ponad podziałami – członkowie porozumienia chcą wprowadzać wielopłaszczyznowo.

Uważam, że takie podejście jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania miasta Jasła a także rozwoju powiatu. Nie da się tego rozdzielić. Jasło jest centrum życia gospodarczego, to jest miejsce pracy dla większości mieszkańców ziemi jasielskiej i brak współpracy pomiędzy powiatem i miastem powoduje odbieranie „sami sobie” szansy na wzmocnienie efektu prorozwojowego dla całego tego terenu. Jeżeli będę burmistrzem, to zaproponuje zorganizowanie jednej z pierwszych sesji Rady Miejskiej wspólnie z Radą Powiatu, po to by przełamać lody, które od szesnastu lat funkcjonują w pracy jednego i drugiego organu. Nie ma to żadnej podbudowy merytorycznej, a bardziej jest to spowodowane narcyzmem władzy – mówił Górczyk.

Cztery lata temu Tadeusz Górczyk ubiegał się już o fotel burmistrza Jasła, nie przeszedł jednak do drugiej tury. Wspólnie z innymi kontrkandydatami, którym nie udało się wówczas stanąć do rozstrzygającego boju, poparł kandydaturę Andrzeja Czerneckiego. Na pytanie dziennikarzy czy dziś, z perspektywy mijającej kadencji, nie żałuje tego poparcia podkreślił, że wówczas wydawało się, że takie rozwiązanie jest najlepsze dla miasta.

– W tamtych okolicznościach było to najsensowniejsze rozwiązanie – przyznał Górczyk.

Zwracając się do mieszkańców Jasła, PSPP przygotowała anonimową ankietę, a analiza jej wyników ma być wzięta pod uwagę, jako głos mieszkańców przy rozwiązywaniu ważnych dla miasta problemów. Można na nią odpowiedzieć korzystając ze strony www.kww-pspp.pl albo wydrukować lub pobrać w biurze sztabu wyborczego.

PSPP zaproponowało odbycie debat publicznych z udziałem wszystkich kandydatów na burmistrza Jasła. Poniżej treść zaproszenia.

                                                                                               Jasło, dnia 23 października 2014 r.

 

Pani
Elwira MUSIAŁOWICZ-CZECH
Kandydat na Burmistrza Miasta Jasła
zgłoszony przez KW „Platforma Obywatelska”
           

Serdecznie zapraszamy Panią do udziału we wspólnej debacie publicznej na temat przyszłości naszego miasta.

Proponujemy by organizację debaty, w której udział wezmą wszyscy kandydaci ubiegający się o stanowisko Burmistrza Miasta Jasła, przygotowali i przeprowadzili najmłodsi reprezentanci poszczególnych Komitetów Wyborczych. Takie założenie pozwoli zminimalizować nagromadzone przez lata animozje, rutynę, wprowadzi świeży powiew do lokalnej polityki i pozwoli wyraźniej wsłuchać się w oczekiwania młodych ludzi. Powierzając to zadanie przedstawicielom młodego pokolenia, nieskażonego jeszcze towarzyszącą zawsze wyborom grą polityczną, udowodnimy, że jesteśmy wszyscy otwarci na dobrze rozumianą demokrację, pluralizm, społeczeństwo obywatelskie.

Proponuję, aby odbyła się co najmniej jedna debata publiczna w terminie do dnia 14 listopada 2014 r. Pierwsza debata winna się odbyć do dnia 7 listopada 2014 r. Jako miejsce odbywania publicznych debat proponujemy aulę Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. Władysława Findysza w Jaśle, w miejscu, które symbolizuje otwartość, innowacyjność, swobodną wymianę myśli i poglądów, miejsce merytorycznych sporów, a nie politycznych utarczek.

Mamy nadzieję, że Pani, podobnie jak każdy z kandydatów, jest zainteresowana przedstawieniem swojego programu, wymianą poglądów pomiędzy kandydatami na otwartym dla mieszkańców Jasła forum. Jesteśmy głęboko przekonani, że skoro zdecydowała się Pani na ubieganie się o stanowisko Burmistrza Jasła, a co za tym idzie wzięcie na siebie pełnej odpowiedzialności za przyszłość naszego miasta i jego mieszkańców, przyjmie Pani nasze zaproszenie bez obaw, a Pani głosu o przyszłości naszego miasta nie zabraknie. Wspólnie będziemy mogli powiedzieć, że mieliśmy okazję publicznie przedstawić swoje poglądy, plany, zamierzenia czy cele, zachęcić do podjęcia wspólnego wysiłku związanego
z przyszłością naszego miasta i jego mieszkańców. W tej dyskusji nie może zabraknąć każdego głosu, każdej opinii. To jest ważne.

Szczegóły debaty zostaną omówione przez wytypowanych przez poszczególne Komitety Wyborcze przedstawicieli, reprezentujących młode pokolenie, czyli osoby, które nie przekroczyły 26 roku życia.

Oczekujemy od Pani i KW „PO” decyzji do dnia 28 października br. Naszym kandydatem jest Marcin Rąpała lat 23.                                                            

                                                                                   Z poważaniem

               Tadeusz Górczyk                                                                          Tadeusz Stachaczyński

   Kandydat na Burmistrza Miasta Jasła                                                Pełnomocnik Wyborczy KWW PSPP

Zawiadomienie otrzymali:

 Andrzej CZERNECKI
Kandydat na Burmistrza Miasta Jasła
zgłoszony przez KWW „Jaślanie”

Leszek GARBACIK
Kandydat na Burmistrza Miasta Jasła
zgłoszony przez KWW „Nowa Prawica – Janusz Korwin-Mikke”

Ryszard PABIAN
Kandydat na Burmistrza Miasta Jasła
zgłoszony przez KW „Prawo i Sprawiedliwość”

Stanisław WOJDYŁA
Kandydat na Burmistrza Miasta Jasła
zgłoszony przez KWW
„Stanisław Grzywacz – Jasło bez fotoradarów”

 

Wszystkich mieszkanców Jasła i powiatu jasielskiego „Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami” zaprasza także na konwencję wyborczą, która odbędzie się w najbliższą środę (29 października) o godzinie 18-stej w Podkarpackiej Szkole Wyższej w Jaśle.

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj