środa, 19 czerwca, 2024

Radni powiatowi zgodzili się na rozbudowę szpitala

0
Radni powiatowi zgodzili się na rozbudowę szpitala
Udostępnij:

Rada Powiatu w Jaśle przyjęła uchwałę sprawie wyrażenia zgody na zaciągnięcie na 2015 rok zobowiązań finansowych na pokrycie kosztów związanych z opracowaniem dokumentacji na potrzeby rozbudowy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Uchwała przyjęta przez Radę Powiatu w dniu 27 lutego br. daje możliwość zaciągnięcia na 2015 rok przez Powiat Jasielski zobowiązań do wysokości 1 500.000,00 zł na pokrycie kosztów związanych z opracowaniem dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę.

Rozbudowa Szpitala ma obejmować swym zakresem:

1) budowę bloku operacyjnego wraz z salą nadzoru poznieczuleniowego, centralną sterylizatornią, szatnią dla personelu, pomieszczeniami technicznymi oraz dwoma oddziałami min. 25-łóżkowymi,

2) budowę budynku na potrzeby Oddziału Psychiatrycznego, mieszczącego się obecnie w budynku przy ul. Za Bursą,

3) budowę budynku na potrzeby poradni, które zostaną przeniesione z budynku mieszczącego się przy ul. Szopena oraz poradni znajdujących się przy ul. Lwowskiej wraz z pomieszczeniami dla dyrekcji i administracji szpitala,

4) adaptację pomieszczeń zwolnionych w wyniku przeniesienia do nowego budynku bloku operacyjnego i oddziałów,

5) zagospodarowanie terenu (w tym drogi, place, parkingi, przyłącza, położenie sieci, wyburzenia itp.).

Celem inwestycji w pierwszej kolejności jest dostosowanie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle do przepisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim oraz realizacja do  31.12.2016 r. Programu Dostosowawczego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Artykuł powiązany:               Szpital w Jaśle musi być rozbudowany