sobota, 15 czerwca, 2024

Ręcznie postarzana podłoga Baltic Wood z tytułem INSPIRACJA 2018

0
Ręcznie postarzana podłoga Baltic Wood z tytułem INSPIRACJA 2018
Udostępnij:

Podłoga drewniana, o intensywnej czekoladowej barwie, z kolekcji Timeless Collection™ marki Baltic Wood została wyróżniona w konkursie INSPIRACJE 2018, rekomendującym najlepsze produkty wykończenia i wyposażenia wnętrz. Jury doceniło oryginalne wzornictwo i wysoką jakość produktu, przyznając podłodze Średniowieczny Zamek prestiżowe wyróżnienie.

Podłoga drewniana Baltic Wood z kolekcji ręcznie postarzanych podłóg Timeless Collection™ zdobyła wyróżnienie w kategorii Podłogi. Jury konkursu INSPIRACJE 2018, składające się m.in. z architektów i redaktorów pism wnętrzarskich, uznało jej wyrazisty motyw i energetyczną barwę za jeden z aktualnych trendów wnętrzarskich. Członkowie kapituły docenili połączenie modnego designu z szerokimi możliwościami aranżacyjnymi i funkcjonalnością użytkową.

„Średniowieczny Zamek” to klasyczna, ciemnobrązowa podłoga dębowa, która doskonale wpisuje się w modny nurt zdecydowanej kolorystyki i wzorów, czerpiących inspirację z natury, nawiązujących do ekologii i barw ziemi. Ciemnoczekoladowy odcień i wyraźnie zaznaczona struktura postarzanego drewna – przywodzące na myśl styl kolonialny i dalekie podróże – stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych parkietów. Nagrodzona podłoga to propozycja dla osób poszukujących unikatowych rozwiązań, łącząca estetykę z wysoką jakością i trwałością. Trójwarstwowa podłoga została zaprojektowana na wzorze deski 1-rzędowej, klepki 3-rzędowej oraz jodełki, umożliwiając architektom wybór i dostosowanie do indywidualnych założeń projektowych.

̶- Postarzane podłogi to jeden z najbardziej aktualnych trendów wnętrzarskich, wykorzystywany w salonach, sypialniach i kuchniach nowych domów i mieszkań – mówi Magdalena Marek, członek Zarządu Baltic Wood S.A., dyrektor handlowy. – Podłogi w starym stylu, podkreślające oryginalność i głębię, są obowiązkowym elementem aranżacji loftowych, w stylu skandynawskim lub vintage.

Timeless Collection™ to ekskluzywna kolekcja podłóg warstwowych, ręcznie postarzanych, których powierzchnia została misternie wykończona i dodatkowo uszlachetniona olejem naturalnym. Indywidualnie wykonana deska nadaje podłodze wyrafinowany i niepowtarzalny charakter. Podłogi z naturalnego dębu, charakteryzują się bogatym usłojeniem. Dla uzyskania unikatowych efektów drewno poddawane jest bieleniu i przyciemnianiu przez nasycanie brązem, szarością czy czernią. Oryginalny wygląd starego, nierównego, porysowanego drewna jest wynikiem stosowanych procesów technologicznych Baltic Wood, zmieniających fakturę ich powierzchni. Subtelny efekt postarzenia uzyskano dzięki heblowaniu i szczotkowaniu, żłobieniom „drogi kornika” czy misternym, również ręcznym, fazowaniem każdego boku deski.

Ideą konkursu INSPIRACJE 2018 jest wyróżnienie i zarekomendowanie najlepszych na rynku produktów wykończenia i wyposażenia wnętrz, takich jak meble, dodatki, sprzęt AGD, materiały wykończeniowe czy dekoracyjne. Jury złożone z projektantów wnętrz, przedstawicieli instytucji związanych designem oraz dziennikarzy prasy wnętrzarskiej ocenia zgłoszone do konkursu produkty w 12 kategoriach, wybierając najciekawsze pod względem wzornictwa, jakości i funkcjonalności. Konkurs jest organizowany przez wydawnictwo Koncept już po raz trzeci.

Uroczysta Gala Rozdania Nagród INSPIRACJE 2017 odbyła się 12 kwietnia 2018 r. w Villa Foksal w Warszawie.

xxx

Baltic Wood to polski producent podłóg drewnianych o osiemnastoletniej tradycji, którego wyroby trafiają do konsumentów w 52 krajach świata. Podłogi Baltic Wood wykonane są wyłącznie z naturalnego drewna. Asortyment marki znajduje się na stronie www.balticwood.pl.

Baltic Wood