sobota, 18 maja, 2024

Rekordowa WOŚP!

0
Rekordowa WOŚP!
Udostępnij:

83 159,53 to aktualna kwota którą sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Jaśle zebrał w ramach 26. Finału. To absolutny rekord w historii finałów w Jaśle! W tym roku na ulice Miasta Jasła i powiatu jasielskiego wyszło ponad 100 wolontariuszy.

26 Finał WOŚP odbył się pod hasłem: „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Za organizację finału tradycyjnie odpowiedzialne było Jasielskie Stowarzyszenie „CONSENSUS” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Finałowa impreza wystartowała o 16.30 występami solistów JDK, o promocję zdrowego trybu życia zadbała siłownia Lady Gym. O godzinie 19 zgromadzonych widzów rozgrzewał folkowo-rockowy zespół „A gdzie to dawniej stroiło”. Gdy o 20 do nieba powędrowało tradycyjne światełko zbiórka pieniędzy dobiegała końca. Imprezę zakończył występ zespołu „The Pajx”.

Pomimo mrozu, który w ten dzień dał się szczególnie we znaki, serca mieszkańców całego powiatu były bardzo gorące i chętne do pomocy potrzebującym! Na całą sumę zebraną w tym dniu złożyły się pieniądze ze zbiórki oraz licytacji. Cieszy nas bardzo, że w ostatnich lat wynik ten cały czas rośnie.

Agnieszka Mazur
Sztab WOŚP w Jaśle