czwartek, 18 sierpnia, 2022

Ryszard Pabian nowym burmistrzem Jasła

0
Ryszard Pabian nowym burmistrzem Jasła
Udostępnij:

Obejmując urząd burmistrza miasta uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg – tak brzmiały słowa ślubowania, które złożył, 6 grudnia, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Jasła Ryszard Pabian.
Po raz pierwszy stoję przed Państwem jako burmistrz Jasła. Nie ukrywam, że postrzegam to jako olbrzymie wyróżnienie i zaszczyt, ale mam jednocześnie świadomość, że to ogromna odpowiedzialność, a także dowód oczekiwań ze strony mieszkańców Jasła, gdyż to dzięki ich głosom obejmuję tę funkcję zastępując poprzedniego burmistrza (..). To, że na stanowisku burmistrza nastąpiła zmiana nie oznacza, że pewne pomysły, które powstały w poprzedniej kadencji, nie będą kontynuowane. Zapewniam, że wszystkie – korzystne dla miasta Jasła – będą realizowane (…) Ci, którzy znają mnie bliżej wiedzą, że jest to zgodne z moim charakterem: mniej słów, więcej konkretnej pracy. Najważniejsze z tych działań to współpraca z przedsiębiorcami, gdyż miejsca pracy są podstawą rozwoju miasta Jasła – mówił Ryszard Pabian.

W dalszej części przemówienia nowy burmistrz podkreślił, że już w najbliższym czasie czeka go podjecie ważnej decyzji jaką jest możliwość pozyskania środków na modernizację Jasielskiego Domu Kultury. – Jest tylko jeden problem: na realizację projektu mamy bardzo mało czasu, bo do września przyszłego roku. Ale jednocześnie może to dobry znak, że mam okazję zaczynać pracę od realizacji projektu, nad którym pracowałem przed rozstaniem się z Urzędem Miasta Jasła. Oprócz dobrze przygotowanych projektów potrzebna jest jeszcze odrobina szczęścia. Wierzę, że będzie mi ono dopisywało – zaznaczył R. Pabian.

Nowo wybrany burmistrz podczas swojej kampanii wielokrotnie podkreślał o woli współpracy ze wszystkimi, którzy chcą pracować na rzecz Jasła. – To jednocześnie deklaracja, że będę mieszkańcom służyć najlepiej jak potrafię. Co ważne wiem, że mogę liczyć na pomoc naszych parlamentarzystów oraz samorządu województwa. Ten czas musimy wykorzystać, aby stał się okresem wielu dobrych zmian w naszym mieście. Nie ustanę w tych staraniach i o to samo proszę Państwa radnych, za co z góry dziękuję –powiedział kończąc swoje przemówienie.

Symboliczne przekazanie władzy odbyło się w obecności poprzednich burmistrzów Jasła: Andrzeja Kachlika, Janusza Raka, Marii Kurowskiej i Andrzeja Czerneckiego. Nowy burmistrz podziękował swojemu poprzednikowi za dotychczasową pracę na rzecz miasta, a ten z kolei podkreślił, że deklaracje kontynuacji rozpoczętych przez miasto projektów są bardzo istotne dla rozwoju miasta – To dobrze świadczy o planach, to świetnie rokuje na przyszłość jeżeli chodzi o budowanie społeczeństwa obywatelskiego w naszym mieście i za to dziękuję – stwierdził. Ustępujący burmistrz podkreślił, że praca dla Jasła to ogromny zaszczyt. – To był wielki honor i wielka satysfakcja, że mogłem służyć miastu Jasłu. Dziękuję za te prawie trzynaście i pół roku pracy dla Jasła.

Gratulacje Ryszardowi Pabianowi złożyła również burmistrz Jasła w latach 2006-2010 Maria Kurowska, obecny wicemarszałek województwa podkarpackiego – Ryszard Pabian był moim zastępcą, na którym nigdy się nie zawiodłam i któremu mogłam w pełni zaufać. To jest wielki komfort pracy, gdy się ma takiego współpracownika. Myślę, że sama nie wymyśliłabym takiego scenariusza jaki jest w tej chwili – powiedziała M. Kurowska.

UMJ

{gallery}galerie/pabian_ślubowanie{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj