poniedziałek, 20 marca, 2023

Spełniły się marzenia Kamila z pow. jasielskiego

0
Spełniły się marzenia Kamila z pow. jasielskiego
Udostępnij:

W sobotę 24 sierpnia wolontariusze odwiedzili 15-letniego Kamila z miejscowości Błażkowa, który zmaga się z guzem wątroby. Chłopiec nadal przyjmuje chemię, która go bardzo osłabia. Podczas pobytów w domu nie może zbyt często wychodzić na zewnątrz, dlatego większość czasu spędza w swoim pokoju.

Kamil jest pod opieką hospicjum domowego, jednak ostania agresywna chemia daje pozytywne wyniki, więc wszyscy wierzą, że stan chłopca się poprawi. Jego marzeniem był telewizor 42 calowy, który pomoże mu uporać się z nudą podczas pobytów w domu i pozwoli choć na chwilę zapomnieć o chorobie. Dodatkowo Kamil dostał także swoje ulubione gry komputerowe typu wyścigi samochodowe i strzelanki.

Wielką radość w życie chłopca wnosi 2-letni brat Wiktor, który pomaga mu zapomnieć o smutnej codzienności. Pomimo tego, że Kamil był bardzo zmęczony chorobą to ucieszył się ze wszystkich prezentów.

Podróżując po Polsce, wolontariusze dzielą się z naszymi podopiecznymi swoimi doświadczeniami. To daje poczucie wyjątkowości dzieciom, często przywraca siłę do walki z chorobą i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdytunelu tli się światło nadziei.

Spełnianie marzeń podopiecznych  jest możliwe także dzięki marketom OBI, ich pracownikom oraz wolontariuszom fundacji. Wspólnie z marketami OBI już po raz kolejny Fundacja Dziecięca Fantazja organizuje akcję charytatywną i właśnie dzięki pozyskanym środkom finansowym możemy uszczęśliwić wiele ciężko chorych dzieci spełniając ich fantazje. Dzięki firmie OBI spełniło się już ponad 300 marzeń naszych podopiecznych. Wszystkie można zobaczyć na podstronie fundacji: http://obi.f-df.pl/. Akcja polega na sprzedaży w marketach OBI magazynu wnętrzarskiego „Sztuka Dekoracji” drukowanego i dystrybuowanego przez markety OBI w całym kraju. Do zakupu „Sztuki Dekoracji” za 1 zł zachęcają klientów pracownicy OBI oraz wolontariusze fundacji, głównie uczniowie szkół gimnazjalnych i licealiści. Cały dochód przekazywany jest na spełnianie fantazji podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

Fundację można wesprzeć:

  • przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego,

  • przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
    nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,

  • zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,

  • uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,

  • polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Adrianna Wróbel
Fundacja Dziecięca Fantazja

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj