poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Spotkania z „Antosiem” zakończone

0
Spotkania z „Antosiem” zakończone
Udostępnij:

W poniedziałek zakończyła się pierwsza część projektu obejmującego serię spotkań autorskich z Marcinem Rąpałą – twórcą filmu dokumentalnego: „Antoś – 70 lat po zburzeniu Jasła”, którego mecenasem jest firma Telgam S.A. W trakcie jego trwania zostało zorganizowane kilkanaście spotkań, obejmujących pokazy filmu dla lokalnych społeczności w świetlicach, ośrodkach kultury oraz spotkań motywacyjnych, połączonych z pokazem filmu w szkołach podstawowych, przedszkolach, gimnazjach, oraz liceach na terenie powiatu jasielskiego.

– Głównym zadaniem projektu było przekazanie informacji o historii Jasła w czasach jego wysiedlenia i zburzenia. Był to fajny sposób na powrót do emisji filmów w domach ludowych i świetlicach, co jeszcze nie tak dawno było na porządku dziennym i przyciągało spore rzesze widzów. Spotkania często przeciągły się kiedy dyskusja po filmie nabierała rumieńców. Mieszkańcy naszych okolic są bardzo mocno przywiązani do historii Ziemi jasielskiej, co potwierdza ich obecność i aktywność podczas spotkań – mówi Marcin Rąpała, reżyser filmu „Antoś – 70 lat po zburzeniu Jasła”

Po seansach „Antosia” w szkołach, uczniowie brali udział w wykładzie motywacyjnym prowadzonym przez autora filmu. Po skończonym pokazie każdy uczestnik otrzymywał folder z krótką wzmianką na temat filmu i historii Jasła.

Wierzę mocno, że uda nam się kontynuować takie spotkania w przyszłym roku szkolnym. Przyznam szczerze, że dla mnie samego te spotkania były ogromną dawką energii i dowód na to, że wśród naszej młodzieży mamy liczną grupę „Młodych Wilków”. Po spotkaniach otrzymywałem mnóstwo wiadomości z podziękowaniami, oraz – co cieszyło najbardziej – efektami pracy nad swoimi słabościami i marzeniami. Tego nie da się kupić za żadne skarby – mówi Rąpała

Film „Antoś – 70 lat po zburzeniu Jasła” powstał dzięki wsparciu Urzędu Miasta Jasła oraz Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Seria spotkań autorskich połączonych z seansem filmu odbyła się dzięki Firmie Telgam S.A.

Organizatorzy projektu

{gallery}galerie/2015_rok/spotkania_z_antosiem{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj