sobota, 18 maja, 2024

Sukcesy młodych historyków w ZSM nr 5 w Jaśle

0
Sukcesy młodych historyków w ZSM nr 5 w Jaśle
Udostępnij:

W Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle, już od lat prężnie działa koło historyczne, w którym czniowie poszerzają swoją wiedzę na temat historii Polski oraz historii powszechnej, historię Unii Europejskiej a także uczą się patriotyzmu i miłości do swojej Małej Ojczyzny.
Przygotowują się również do różnych konkursów, turniejów i olimpiad historycznych osiągając w nich wysokie lokaty w kraju, województwie oraz powiecie. Koło historyczne prowadzi nauczycielka historii Urszula Zagórska.

Największym osiągnięciem uczestników kółka było zajęcie I miejsca w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”.

W tym roku szkolnym uczniowie też już mogą poszczycić się swoimi osiągnięciami.

– Filip Sitek uczeń klasy III gimnazjum przeszedł do III etapu konkursu z historii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

– Uczniowie klasy VI szkoły podstawowej: Zuzanna Powtak, Karolina Stanek i Patrycja Fortuna zajęli II miejsce w III Powiatowym Konkursie Europejsko-Geograficznym „My w Europie-Cudze chwalicie, swego nie znacie”. W ramach tego konkursu przygotowali prezentację multimedialną o swoim mieście Jaśle oraz rozwiązywali test na temat państw Unii Europejskiej

– Uczniowie klasy I gimnazjum: Michał Ochwat, Konrad Lawera i Katarzyna Buba zajęli I miejsce w III Powiatowym Konkursie Europejsko-Geograficznym „My w Europie-Cudze chwalicie, swego nie znacie”. W ramach tego konkursu przygotowali wycieczkę po Jaśle i prezentację dokumentującą to zdarzenie oraz rozwiązywali test na temat państw Unii Europejskiej.

Uczniowie kółka dumnie reprezentują Zespół Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle w poczcie sztandarowym na różnych uroczystościach patriotycznych o zasięgu lokalnym.

/dr/

{gallery}galerie/16_rok/młodzi_historycy{/gallery}