wtorek, 16 kwietnia, 2024

Święto Narodowe Trzeciego Maja w Jaśle

0
<strong>Święto Narodowe Trzeciego Maja w Jaśle</strong>
Udostępnij:

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta na obchody 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zachęcamy do zabrania ze sobą polskich flag narodowych.

W programie uroczystości jest msza święta w intencji Ojczyzny z Aktem Zawierzenia Miasta Jasła i społeczności miejskiej Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski, która o godz. 10 rozpocznie się na płycie rynku w Jaśle. Po mszy uroczysty pochód patriotyczny przejdzie do parku miejskiego, a na jego trasie zaplanowano składanie kwiatów i oddanie honorów pod tablicą upamiętniającą 200 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

O godz. 11.30 w parku odegrany zostanie hymn Polski oraz odczytany zostanie Apel Pamięci, a Ryszard Pabian Burmistrz Miasta Jasła wygłosi przemówienie okolicznościowe w Glorietce. Następnie soliści Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle zaprezentują swój program artystyczny. Uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja powinny zakończyć się o godz. 12.

Jednocześnie informujemy, iż w związku z organizacją tego święta pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym – czasowe wyłączenie z ruchu odcinków ulic:

  • w godzinach 9.30-11.30 – Rynek, K. Wielkiego, Gołębia, P. Skargi i ul. Kościuszki (dla organizowanych uroczystości)
  • w godz. 11.10- 11.30 – Rynek, Kościuszki, Kołłątaja i Sobieskiego (na czas przemarszu uczestników).

Urząd Miasta w Jaśle