poniedziałek, 20 marca, 2023

Szczytno dla Kołaczyc

0
Szczytno dla Kołaczyc
Udostępnij:

Po raz kolejny licealiści z Kołaczyc byli bezkonkurencyjni w Olimpiadzie Wiedzy Policyjnej w Szczytnie. Zdobyli siedem indeksów.

21 kwietnia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się VIII Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. I tym razem uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach stanęli na wysokości zadania.

Po dwóch etapach zmagań w gronie 30 finalistów z całej Polski, znalazło się aż siedmiu licealistów z Kołaczyc. Rywalizacja w finale centralnym była bardzo zacięta. Podczas egzaminu ustnego przed pięcioosobową komisją, uczniowie musieli wykazać się doskonałym przygotowaniem fizycznym i sprawnościowym w konkurencjach sportowych oraz dużą wiedzą z kilku dziedzin (wiedzy o społeczeństwie, prawa karnego, cywilnego i o ruchu drogowym, kryminologii, wiedzy ogólnopolicyjnej, ustroju RP, Ustawy o Policji). Zmagania toczyły się o 15 indeksów. Cała „siódemka” z Kołaczyc spisała się doskonale.

W obydwu konkurencjach, zdobywając tytuł laureata I miejsca – Kamil Marszałek otrzymał maksymalną ilość 100 punktów. Drugie miejsce zajął Piotr Madejczyk z wynikiem 96 punktów, pozostali: Mateusz Płaziak, Mateusz Madejczyk, Sebastian Raś, Anita Zacharko, Maciej Kula także zostali finalistami olimpiady i zdobywając tym samym indeksy na wybrany kierunek studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Sukces młodzieży był ukoronowaniem kilkumiesięcznych przygotowań pod kierunkiem opiekunów: Dariusza Szczepanika i Macieja Karpa.

Poza uczniami z Kołaczyc indeks zdobyła Kamila Pałka z Zespołu Szkół w Trzcinicy.

/MM/ „Nowe Podkarpacie”

Tekst ukazał się w numerze 18 Tygodnika regionalnego „Nowe Podkarpacie” z 2 maja br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj