poniedziałek, 6 lutego, 2023

„Tak wielu ludzi na świecie, a tak mało ludzkości”

0
„Tak wielu ludzi na świecie, a tak mało ludzkości”
Udostępnij:

Już po raz piętnasty Seniorzy z Parafii Dobrego Pasterza spotkali się przy wspólnym stole, dzieląc się opłatkiem, a wszystko dzięki inicjatywie sprawnie działającego Parafialnego Koła Caritas w Sobniowie we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas (ZSM nr 5) i Radą Sołecką w Wolicy.

26 stycznia br. Zespół Caritas przy Parafii Dobrego Pasterza w Jaśle, Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle oraz Rada Sołecka w Wolicy zorganizowały Opłatek dla Seniorów. Na uroczystość mógł przyjść każdy senior z miejscowości Wolica, Łaski, Jasło-Sobniów, a także Glinik Nowy, nie tylko samotni, ale także starsze małżeństwa i ci, którzy chcą miło spędzić czas w dobrym towarzystwie. Uroczystość odbywa się pod patronatem proboszcza parafii – ks. dr. Mariana Putyry, który jest również jej głównym fundatorem.

Specjalnie na potrzeby uroczystości wynajęty był autokar, który przejeżdżając przez Glinik Nowy, Łaski oraz Jasło – Sobniów, zabierał gości. Spotkanie trwało od 15 do 18, po czym autokarem rozwieziono wszystkich do domu.

Nigdy nie wiadomo, ile przyjdzie ludzi, ale miejsc przygotowujemy dla 150 osób – mówią panie z Koła Caritas. Oprócz poczęstunku i łamania opłatkiem przygotowano także wyjątkową atrakcję – uczniowie ZSM nr 5 w Jaśle odegrali przepiękne jasełka.

To już piętnasty raz członkowie lokalnego Caritasu organizują Opłatek dla Seniorów. Początkowo symboliczny poczęstunek odbywał się w budynku szkolnym ZSM nr 5 w Jaśle, urządzany przez Szkolne Koło Caritas. Od kilku lat Seniorzy spotykają się w różnych częściach parafii we współpracy z lokalnymi samorządami. W tym roku gospodarzem była Rada Sołecka w Wolicy na czele z sołtysem Krzysztofem Myśliwcem.

Pracowałem 35 lat w handlu i miałem do czynienia z klientem. Dlatego wiem, że człowiek do człowieka powinien być człowiekiem i z człowiekiem się spotykać – stwierdził pan Stanisław, jeden z gości spotkania. Jego 96-letni sąsiad, również pan Stanisław podkreślił, że od początku był na prawie każdym spotkaniu. – Tak bardzo się cieszę, że mimo tylu lat, mogę w nich uczestniczyć. Bo tak wielu ludzi na świecie, a tak mało ludzkości, więc przyjemnie jest ją zobaczyć – powiedział nam pan Stanisław.

Opłatek dla Seniorów to okazja, żeby się spotkać, porozmawiać i pobyć razem. Nie można zapominać o osobach starszych i samotnych. Takim uroczystości dostarczają im niewyobrażalną dla innych radość.

Katarzyna Krzyżak

{gallery}galerie/wolica_opłatek{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj