wtorek, 27 lutego, 2024

Radości było wiele

0
Radości było wiele
Udostępnij:

W Zespole Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle odbyło się podsumowanie XX edycji akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę ”, do której miasto Jasło przyłączyło się po raz kolejny.

„Pomóż dzieciom przetrwać zimę” to ogólnopolska akcja charytatywna organizowana od 1993 roku przez Polskie Radio Lublin. Ideą akcji od samego początku jest pomoc rzeczowa dla dzieci najbardziej potrzebujących. Nigdy nie była ona oparta na wsparciu finansowym.

Głównym koordynatorem działań jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle. Utworzył on sztab terenowy. W dniach od 6 do 31 grudnia prowadzona była zbiórka darów
w lokalnych instytucjach, firmach i placówkach oświatowych na terenie Jasła. Wszystko to zostało poprzedzone kampanią reklamową w lokalnych mediach.

– Dzięki ofiarności darczyńców udało się zebrać ponad 850 kg darów, z których zostały przygotowane paczki dla 150 rodzin – informuje Leszek Znamirowski, zastępca burmistrza miasta Jasła. Dla porównania w ub.r. udało się pomóc 137 rodzinom – dodaje.

Po części oficjalnej przyszedł czas na program artystyczny przygotowany przez dzieci
z Zespołu Szkół Miejskich nr 4. Największe wrażenie zrobiły na publiczności występy najmłodszych wykonawców. Były recytacje, tańce i śpiewy, które nakłaniały do zabawy dzieci siedzące na sali.

Rodzice odebrali dary dla swoich pociech. Dzieci otrzymały paczki pełne słodyczy, zabawek, artykułów spożywczych i papierniczych a także środków higieny i czystości.

– Ja dostałem klocki, grę planszową i dużo słodyczy – mówi 6-letni Kacperek, jeden
z uczestników spotkania.

– A ja mam Kubusia Puchatka i puzzle – dodaje Maja.

Wszystkie maluchy bardzo cieszyły się z otrzymanych prezentów.

Joanna Paszyńska Janas

{gallery}galerie/paczki{/gallery}