wtorek, 6 czerwca, 2023

To już ósma wigilia UTW w Jaśle

0
To już ósma wigilia UTW w Jaśle
Udostępnij:

Już po raz ósmy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się na tradycyjnym przedświątecznym spotkaniu. Jak zwykle atmosfera była wyjątkową.

W dzisiejszym spotkaniu wigilijnym uczestniczyło ponad 100 osób, członków i przyjaciół UTW. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od występu artystycznego przygotowanego przez słuchaczy. Duże wrażenie zrobił występ chóru działającego przy UTW. Gromkie brawa otrzymała także grupa artystyczna prowadzona przez Barbarę Torę.

Zgodnie z tradycją nie zabrakło akcentu religijnego. Krótką celebrę wraz z życzeniami świąteczno-noworocznymi odprawił ks. Jan Cebulak, dziekan dekanatu brzosteckiego, opiekun duchowy UTW.

Świąteczne życzenia uczestnikom spotkania złożył także Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. – Nie ukrywam, że jestem pod ogromnym wrażeniem, państwa występ był wyjątkowy – mówił burmistrz. – To co państwo robicie, to naprawdę coś wielkiego i mam nadzieję, że w tych działaniach nie ustaniecie.

Gościem, który zawsze towarzyszy słuchaczom UTW w Jaśle, podczas wyjątkowych dla nich chwil w roku, jest Antoni Wydro, podkarpacki wicekurator oświaty. – Święta Bożego Narodzenia, to ten najwspanialszy czas, kiedy uczymy się kochać i okazujemy miłość innym, kiedy potrafimy przełamać się, prosić o przebaczenie i sami przebaczać. To ten wspaniały czas, kiedy otwieramy szeroko serce, by dostrzec innych ludzi, uśmiechać się do nich życzliwie, wyciągnąć do nich ręce. Szanowni państwo, takich właśnie świąt nam wszystkim życzę – powiedział Wydro.

Wspólna kolacja i wspólne kolędowanie zakończyły ten bardzo sympatyczny wieczór.

Ewa Wawro

{gallery}galerie/wigilia_UTW_14{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj