poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Trwają VIII Międzynarodowe Dni Wina 2013

0
Trwają VIII Międzynarodowe Dni Wina 2013
Udostępnij:

Międzynarodowe Dni Wina zyskują coraz większą popularność i co roku gromadzą w naszym mieście tysiące miłośników tego szlachetnego trunku. Są one doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i uzyskania kilku cennych porad odnośnie winiarstwa.

Tegoroczne Międzynarodowe Dni Wina, które odbywają się w Jaśle po raz ósmy, tuż przed godziną 11-tą rozpoczął barwny korowód winiarzy, który poprowadziła Miejsko-Kolejowa Orkiestra Dęta. Po uroczystym otwarciu na jasielskim Rynku i okolicznościowych wystąpieniach zaproszonych gości, nastąpił przemarsz na Plac Bartłomieja.

Degustacja win, na której spotkało się blisko trzydziestu wystawców, odbywa się na hali Zielonego Rynku, który niedawno został oddany do użytku. Wśród gości pojawili się nie tylko nasi regionalni wystawcy: Roman Myśliwiec (winnica Golesz), który trzydzieści lat temu założył pierwszą winnicę w Polsce, Wiktor Szpak (winnica Jasiel) i Marek Nowiński (Dwie Granice), ale również goście z Czech, Słowacji i Węgier.

Oprócz degustacji odbywały się również warsztaty winiarskie i przegląd zespołów folklorystycznych. Na scenie pojawili się Lachersi i ukraiński zespół Kozak System.

Drugi dzień VIII Międzynarodowych Dni Wina rozpocznie uroczysta msza święta z poświęceniem wina w kościele p.w.Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Jaśle, po której korowód winiarzy uda się na Zielony Rynek, gdzie ponownie rozpocznie się degustacja win. Na scenie pojawią się między innymi: zespół Larz Reller Band, Mateusz Mijal i Liber.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji – dzień pierwszy.

Weronika Samborska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj