wtorek, 15 października, 2024

Uczą jak budować ofertę enoturystyczną

0
Uczą jak budować ofertę enoturystyczną
Udostępnij:

17 zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa 2018 poświęcony był szeroko rozumianej enoturystyce. W ramach zajęć praktycznych akademicy zajmowali się dojrzewającymi winami dyplomowymi.

 

O tym jak przygotować gospodarstwa winiarskie do przyjęcia odwiedzających, jak tworzyć dobre oferty enoturystyczne i dlaczego budowanie marki jest takie ważne dla winiarzy mówił Bartosz Wilczyński Promotor Kulinarny. – Rozwój i przyszłość polskiego winiarstwa musi opierać się na profesjonalnych działaniach marketingowych i wdrażaniu atrakcyjnych produktów enoturystycznych. Opracowanie strategii enoturystycznej i pomysły na przyciągnięcie gości do winnicy to elementy konieczne do uwzględnienia przez każdego polskiego winiarza. Rozwijamy nasze winnice, robimy coraz lepsze wina – teraz kolej na enoturystykę i budowę silnych marek winnic – podkreśla wykładowca PAW.

Doskonałym uzupełnieniem wykładu były zajęcia powadzone przez właściciela dobrze prosperującej Winnicy Chodorowa (woj. małopolskie) Zbigniewa Krzyżaka. Wymogi związane ze sprzedażą bezpośrednią wina w gospodarstwie winiarskim, procedury administracyjne związane z rozpoczęciem komercyjnej produkcji, prowadzenie bieżącej dokumentacji związanej z produkcją wina omówione zostały w sposób praktyczny przez winiarza, który na co dzień ma z nimi do czynienia.

W ramach zajęć praktycznych słuchacze SPW 2018 przeprowadzili kontrolę młodych win dyplomowych. Zajęcia prowadził Roman Myśliwiec.

Akademicy zrobili także jesienne porządki w miniaturowej winnicy rosnącej na Rondzie Solidarności w Jaśle. – To bardzo dekoracyjne miejsce w mieście, przyciągające uwagę wszystkich, pozostaje pod opieką naszych akademików. Krzewy pięknie obrodziły, niestety, ze względu na zanieczyszczenia metalami ciężkimi, pochodzącymi ze spalin samochodów, nie powinny być przeznaczone do celów spożywczych. Zostały usunięte – mówi Ewa Wawro, dyrektor Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle.

Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis, partnerem projektu jest Miasto Jasło.

Fundacja Galicja Vitis

{gallery}galerie/18_rok/17_zjazd_18{/gallery}