środa, 28 lutego, 2024

Uczennica Szkoły Podstawowej w Bączalu Dolnym laureatką konkursu „Bezpieczne Wakacje 2020”

0
Uczennica Szkoły Podstawowej w Bączalu Dolnym laureatką konkursu „Bezpieczne Wakacje 2020”
foto: KPP Jasło, uczennica SP w Bączalu Dolnym laureatka wojewódzkiego konkursu "Bezpieczne Wakacje 2020
Udostępnij:

W piątek, 6 listopada, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbył się finał konkursu plastycznego „Bezpieczne Wakacje 2020”. Jury wybrało najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych. Prace, które dotarły do finału zwyciężyły wcześniej w etapach powiatowych konkursu. Jedną z laureatek jest uczennica ze Szkoły Podstawowej w Bączalu Dolnym.

Podobnie jak w ubiegłym roku, najlepsze z konkursowych prac wyłoniło jury w składzie: Jan Krawiec – Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie, Łukasz Kosiba – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, Barbara Gawek i Dorota Rucka – Marmaj – Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, podinsp. Alina Pieniążek, asp. Jerzy Ossoliński z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat. Jury zwróciło uwagę na różnorodność technik ich wykonania, ale oprócz wartości artystycznej ważny był również przekaz – bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji. W wyborze najlepszych prac wziął udział  mł. insp. Piotr Kluz – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W kategorii wiekowej 10-12 lat pierwsze miejsce zajęła praca z powiatu jasielskiego. Jej autorką jest uczennica Szkoły Podstawowej w Bączalu Dolnym. 

W minionym tygodniu zwycięzcy etapu powiatowego otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, ufundowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle oraz Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle, Tarnowcu, Krempnej, Kołaczycach, Skołyszynie, Brzyskach, Nowym Żmigrodzie, Osieku Jasielskim, Dębowcu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.  

KPP w Jaśle