niedziela, 16 czerwca, 2024

Usuwała klipsy i kradła odzież

0
Usuwała klipsy i kradła odzież
Udostępnij:

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali podejrzaną o kradzież mieszkankę gminy Dębowiec. 26-letnia kobieta za pomocą specjalnego magnesu usuwała klipsy z ubrań i wychodziła ze sklepów nie płacąc za towar. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną odzież, a podejrzanej postawili zarzut przestępstwa.   
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw przeciwko mieniu pracowali w ostatnim okresie nad sprawą kradzieży sklepowych. Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności ustalili rysopis kobiety, która miała mieć związek z tymi przestępstwami. Gdy śledczy zebrali informacje, z których wynikało, że podejrzewana o kradzieże znajduje się na terenie jednego z centrum handlowych w Jaśle, natychmiast do pracy przystąpili funkcjonariusze kryminalni.

W trakcie prowadzonej obserwacji, policjanci zauważyli na parkingu odpowiadającą rysopisowi kobietę. Wkrótce potem została ona zatrzymana. Okazała się nią 26-letnia mieszkanka gminy Dębowiec. Przeszukanie jej samochodu potwierdziło podejrzenia śledczych. W aucie funkcjonariusze znaleźli reklamówki wypełnione markową odzieżą. Kobieta przyznała, że pochodzi ona z kradzieży sklepowych. Policjanci zabezpieczyli również specjalny magnes, za pomocą którego podejrzana usuwała klipsy zabezpieczające z ubrań. Następnie swój łup chowała do plecaka lub torebki i wychodziła ze sklepów nie płacąc za towar. 

Kobieta usłyszała już zarzut kradzieży. W trakcie przesłuchania przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Chce również dobrowolnie poddać się karze.

KPP w Jaśle