sobota, 3 grudnia, 2022

Usuwanie skutków nawałnic

0
Usuwanie skutków nawałnic
zniszczony plac zabaw
Udostępnij:

Usuwanie skutków nawałnic – aktualne informacje Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle (środa, 1 lipca) 

Na terenie Jasła w dalszym ciągu pracują jednostki straży pożarnych, żołnierze WP, Wojsk Obrony Terytorialnej, harcerze, którzy pomagają w usuwaniu skutków sobotniej nawałnicy, a także późniejszych obfitych opadów deszczu.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle wpłynęło już ponad 370  zgłoszeń o udzielenie wsparcia na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Na wypłatę 60 zgłoszeń Miasto Jasło posiada już środki finansowe. Będą one wypłacane od dzisiaj. Przypominamy, że zgłoszenia można dokonywać pod nr tel. 573 112 294, 573 112 296 lub 13 446 43 28.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle (Sanepid) rozpoczęła wydawanie środków do dezynfekcji pomieszczeń. Informację w powyższym zakresie można uzyskać w MCZK pod nr tel. 13 44 86 348.

Odpady popowodziowe mieszkańcy powinni składać przed swoją posesję w sposób nieblokujący przejazdu.

Studnie oraz piwnice na terenie prywatnych posesji wokół, których znajduje się jeszcze woda nie będą jeszcze oczyszczane.

Sanepid przekazał, że w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, na oddziale SOR, znajdują się w wystarczającej liczbie szczepionki przeciwtężcowe. Do szczepienia potrzebne jest zaświadczenie od lekarza rodzinnego.  

Urząd Miasta w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj