czwartek, 11 sierpnia, 2022

VI Konferencja Ekologiczna w MDK

0
VI Konferencja Ekologiczna w MDK
Udostępnij:

Prawie setka osób wzięła udział w VI Konferencji Ekologicznej zorganizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle w dniu 8 października 2014 r. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie oraz Jasielskie Stowarzyszenie CONSENSUS.
Tematyka tegorocznej Konferencji dotyczyła ekologicznego zagospodarowania odpadów przemysłowych. Wykład przedstawiający historię badań geologicznych w Karpatach i sylwetki geologów związanych z naszym regionem wygłosił Prorektor ds. Rozwoju PWSZ w Krośnie doc. dr inż. Stanisław Rymar. Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, a jednocześnie pracownik dydaktyczny PWSZ w Krośnie dr inż. Ewa J. Lipińska przedstawiła informacje o aktualnym stanie zagospodarowania odpadów przemysłowych w województwie podkarpackim oraz opowiedziała o regulacjach prawnych dotyczących odpadów przemysłowych. Dr Kazimierz Macnar z firmy Exalo omówił środowiskowe aspekty prowadzenia prac wiertniczych.

Gościem Konferencji była również Marta Baran, koordynator Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM, która przedstawiła efekty rocznej pracy uczniów i nauczycieli z jasielskich szkół objętych projektem.

W drugiej części Konferencji uczestnicy udali się na warsztaty do Kampusu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

W Kampusie uczestnicy mogli osobiście spróbować pracy sprzętem do badań geologicznych, odwiedzili laboratorium oraz zwiedzili nowoczesne budynki Uczelni. Warsztaty poprowadzili: dr Dominik Wróbel, dyrektor Instytutu Politechnicznego PWSZ w Krośnie, dr inż. Bernadeta Rajchel oraz dr Karol Trojanowicz.

Partnerem Głównym Konferencji Ekologicznej co roku jest Grupa LOTOS S.A. W wydarzeniu uczestniczyli: Łukasz Jagodziński prezes Zarządu Dyrektor Naczelny LOTOS Infrastruktura oraz Roman Kościow specjalista Działu Zarządzania Organizacją LOTOS Infrastruktura. Gościem Konferencji był również Zbigniew Dranka przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Jasielskiego. Uczestnikami byli nauczyciele i młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Jasła i powiatu jasielskiego oraz z Biecza i Gorlic. Najlepszym podsumowaniem wydarzenia stały się słowa jednego z uczestników: „Udział w takiej konferencji daje więcej niż miesiąc nauki”.

Patronat medialny sprawował m.in. portal twojejaslo.pl.

MDK w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj