wtorek, 31 stycznia, 2023

W Bieździedzy będzie Orlik

0
W Bieździedzy będzie Orlik
Udostępnij:

Do końca czerwca oddane ma być do użytku boisko Orlik 2012 w Bieździedzy. To drugi taki obiekt w gminie Kołaczyce. Jeden funkcjonuje w Kołaczycach już od 2008 r., był pierwszym Orlikiem realizowanym w powiecie jasielskim w ramach rządowego projektu.
Z zespołu boisk w Bieździedzy korzystać będą uczniowie tamtejszego Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Ludowy Klub Sportowy Orzeł, przy którym działa sekcja dorosłych i kilkanaście sekcji młodzików.

– Orlik w Kołaczycach bardzo dobrze się sprawdził, zainteresowanie jest ogromne, praktycznie codziennie do późnych godzin nocnych jest zajęty – podkreśla Małgorzata Salacha, burmistrz miasta i gminy Kołaczyce. – Myślę, że teraz z Orlika w Bieździedzy skorzysta tamta część gminy.

Pani burmistrz nie planuje budowy kolejnego Orlika w gminie.

– Nie ma takiej potrzeby, my mamy już fajnie zorganizowaną infrastrukturę sportową, mamy dwa duże obiekty Orlik 2012, w ub. roku, w ramach programu rozwoju obszarów wiejskich wyremontowano dwie bazy sportowe: w Kołaczycach i w Bieździadce – wylicza. – Planuję jeszcze tylko wybudować przy dwóch szkołach stowarzyszeniowych ładne boiska dla tych dzieci, które do tych szkół uczęszczają. I w ten sposób sprawa dostępności do sportu byłaby w naszej gminie w miarę załatwiona – podkreśla Salacha.

Oddanie Orlika w Bieździedzy zaplanowano na czerwiec. Obiekt powstał na zaniedbanym boisku piłkarskim, naprzeciwko budynku dawnej szkoły, przy drodze powiatowej relacji Kołaczyce – Sieklówka – Lubla.

– Jest już prawie ukończony, zostały jeszcze tylko do zrobienia: droga dojazdowa, ciągi piesze, roboty wykończeniowe w budynku i na zewnątrz – mówi Paweł Hap, inspektor ds. inwestycji UMiG w Kołaczycach. – To typowy projekt przygotowany na podstawie programu ministerialnego. Składa się z boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 30 na 62 m, boiska poliuretanowe do siatkówki i koszykówki o wymiarach 19,1 x 32,1 m, do tego budynek szatniowo – sanitarny, oświetlenie oraz ogrodzenie terenu.

Inwestycja kosztować ma ponad 1 mln zł, z czego 500 tys. zł to dofinasowanie z ministerstwa sportu i turystyki, 333 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie i 346 tys. zł z budżetu gminy.

W powiecie jasielskim, łącznie z Orlikiem w Bieździedzy są już cztery takie obiekty. Planowana jest budowa kolejnego przy Zespole Szkół w Nienaszowie, w Gminie Nowy Żmigród.

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj