poniedziałek, 25 września, 2023

W „Koperniku” zmienia się tylko nazwa

0
W „Koperniku” zmienia się tylko nazwa
Udostępnij:

Burza wokół Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie nie milknie. Zdezorientowani mieszkańcy pytają o to czy szkoła przestanie istnieć? Dyrekcja uspokaja: zmienia się tylko nazwa.

– W związku z dużym zainteresowaniem oraz częstymi pytaniami, informujemy, że Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie zmienia wyłącznie nazwę na Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie. Szkoła funkcjonuje nadal, nabór będzie odbywać się na dotychczasowych zasadach – o opublikowanie takiej informacji poprosiła nas dyrekcja ZS w Nowym Żmigrodzie.

Oświadczenie klubu radnych PiS, stające w obronie szkoły wzbudziło sporo kontrowersji.

– PiS protestuje przeciwko likwidacji …. Zespołu Szkół… – napisał nasz Czytelnik w komentarzu do tekstu PiS nie zgadza się na likwidacje szkoły w Nowym Żmigrodzie. – Warto więc przypomnieć, że Rada Powiatu podjęła uchwały o likwidacji tych szkół w sierpniu 2011 roku. Teraz ulega likwidacji skorupka o nazwie ZESPÓŁ. Bo skoro szkoły przestają istnieć 31 sierpnia 2013 to trudno aby funkcjonował zespół 1 szkoły. JEDNEJ czyli Liceum Ogólnokształcącego. Tak więc protest przeciwko likwidacji jest tylko odgrzewaniem starego tematu. Ale cóż, jak nie ma przeciwko czemu protestować to trzeba wrócić do tematów z przeszłości. Proponuję PiS-owi przyjęcia stanowiska w sprawie np. likwidacji ZTS GAMRAT czy Rafinerii w Jaśle, Naftobudowy, Odbudowy, ZC Liwocz, Spółdzielni Inwalidów JASIOŁKA i wielu innych zakładów pracy na jasielszczyźnie…. .Jak protestować, to protestować. A gdzie sens – to już inna sprawa i jakie to ma znaczenie??? – kończy internauta.

Przeczytaj artykuł: Opozycja walczy

Ewa Wawro

NAJNOWSZE

POPULARNE