środa, 17 sierpnia, 2022

Sokoły ruszają do akcji

0
Sokoły ruszają do akcji
Udostępnij:

Władze miasta zachęcone dobrym efektem osiągniętym w roku ubiegłym zdecydowały o kontynuowaniu akcji sokolniczej w parku miejskim. Już od 1 marca nieprzerwanie do 3 maja br. o komfort wypoczynku spacerowiczów w parku miejskim dbał będzie sokolnik.

Sokolnik wraz ze swoimi podopiecznymi ma utrudnić gawronom dostęp do parku. Dwa rarogi – samiec Atom i samica Meridiana oraz jastrząb Indygo wykorzystując swoje naturalne umiejętności uniemożliwią gawronom założenie gniazd i przebywanie na parkowych drzewach. Nad prawidłowością prowadzonych działań będzie czuwał specjalista ornitolog.

 

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców, aby poza okresem zimowych mrozów nie dokarmiali ptactwa (ze szczególnym uwzględnieniem gołębi) w parku miejskim i na płycie rynku. Doprowadza to do zaburzenia naturalnej równowagi w przyrodzie i nadmiernego rozrostu populacji. W sezonie wegetacyjnym wielkość populacji danego gatunku powinna być regulowana ilością naturalnie zdobywanego przez ptaki pokarmu. Przy przestrzeganiu tej zasady gołębie będą ozdobą miasta, a nie utrapieniem dla wielu mieszkańców.

UMJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj