poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

W mieście rządzą żacy!

0
W mieście rządzą żacy!
Udostępnij:

Dziś przed południem ulicami miasta przeszedł korowód braci uczniowskiej, która w tym dniu przejęła władzę w Jaśle i powiecie jasielskim. 

W korowodzie udział wzięło blisko 500 uczniów z: Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Gimnazjum nr 4 w Jaśle, Gimnazjum nr 5 w Jaśle, Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy, II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle i – najliczniejsza grupa – z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

 

Pod Urzędem Miasta Jasła na uczniów czekali: Andrzej Czernecki Burmistrz Miasta Jasła i Franciszek Miśkowicz Wicestarosta Jasielski, którzy przekazali na ręce Królowej i Króla Żakinady klucze do miasta i powiatu.

W Ogrodzie Jordanowskim obyły się występy: grupy wokalnej Zespołu Pieśni i Tańca PWSZ w Krośnie, wokalistów Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle (wystąpili: Gabriela Kiszka, Daniela Burda, Judyta Jakubińska, Martyna Jedziniak, Maja Piskadło, Łukasz Jasiński) oraz solistki Sylwii Stachurskiej z ZS w Trzcinicy.

Największym zainteresowaniem cieszył się tradycyjny konkurs na strój, w którym udział wzięło ok. 30 uczniów.

Jury w składzie: Grażyna Leńczuk Dyrektor MDK w Jaśle, Paulina Kardaś ze Starostwa Powiatowego w Jaśle oraz Królowa (Katarzyna Krupa) i Król (Jakub Borowiec) Żakinady postanowiło przyznać 5 wyróżnień:

Gabrieli Wójtowicz (LO w Kołaczycach),

Rodzinie Addamsów (ZS w Trzcinicy),

Oldze Wardędze (Gimnazjum nr 1 w Jaśle),

grupie „Psychodela” (Gimnazjum nr 1 w Jaśle)

oraz Kamili Kuchcie, Natalii Daniło i Kacprowi Urbanowi.

Równorzędne nagrody otrzymali:

Piotr Furtek (I LO w Jaśle),

Aleksandra Mroszczyk (I LO w Jaśle),

Damian Wrona i Kamil Kozłowski (ZS nr 4 w Jaśle),

Natalia Orlef (ZSUiS w Jaśle),

Żaneta Jobda (ZS nr 4 w Jaśle),

 Katarzyna Mróz (Gimnazjum nr 4 w Jaśle),

Adrian Setlak (ZST w Jaśle),

Katarzyna Kosiek (Gimnazjum nr 2 w Jaśle),

 Gabriela Jarosz (Społeczne LO w Jaśle)

oraz tajemniczy NIC.

Dziękujemy bardzo policjantom za bezpieczne przeprowadzenie korowodu oraz słuchaczom Policealnej Szkoły Medycznej w Jaśle za profesjonalną opiekę medyczną!

Uczniowie, jak obiecali – miasta nie roznieśli i zostawili je takim, jakim je wszyscy znamy…

MDK

{gallery}galerie/żakinada_14{/gallery}