poniedziałek, 25 września, 2023

W piątek poznamy najlepszego policjanta drogówki

0
W piątek poznamy najlepszego policjanta drogówki
Udostępnij:

W najbliższy piątek w Jaśle odbędą się eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. W zawodach wezmą udział najlepsi policjanci drogówki ze wszystkich komend miejskich i powiatowych garnizonu podkarpackiego. Funkcjonariusze będą rywalizować o „przepustkę” do finału krajowego. Nie zabraknie również atrakcji dla mieszkańców.
Eliminacje wojewódzkiej edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” potrwają dwa dni. W czwartek,5 czerwca w Rzeszowie, funkcjonariusze rozpoczną konkurs testem ze znajomości wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, zagadnień prawa karnego, prawa o wykroczeniach, wyszkolenia strzeleckiego, taktyki pracy policjanta i innych przepisów służbowych, a także udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych. Następnie funkcjonariusze będą rywalizować w strzelaniu z broni służbowej, które odbędzie się na terenie strzelnicy w Borze.   

W drugim dniu zmagań, w piątek 6 czerwca, uczestniczący w konkursie funkcjonariusze przyjadą do Jasła. Dalszą rywalizację o miano najlepszego policjanta drogówki rozpoczną o godz. 8.30 na jasielskim Rynku, gdzie odbędzie się jazda sprawnościowa samochodem i motocyklem. W obu przypadkach uczestnicy będą musieli przejechać specjalnie przygotowane tory, w jak najkrótszym czasie, popełniając jak najmniejszą ilość błędów. W przypadku jazdy samochodem dodatkową trudnością będzie piłeczka tenisowa umieszczona w specjalnym talerzu na masce samochodu – tzw. „Test Stewarta”.

Ostatnim etapem zawodów będzie sprawdzian praktycznych umiejętności kierowania ruchem drogowym. Konkurencja ta odbędzie się około godz. 11.30 na skrzyżowaniu ul. Kasprowicza z ul. Piłsudzkiego.

W związku z organizacją konkursu w godz. 6.00-16.00 wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice: ul. Rynek (część północna i wschodnia), ul. Piotra Skargi (od skrzyżowania z ul. Rynek do skrzyżowania z ul. Basztową), ul. Gołębia (od skrzyżowania z ul. Rynek do skrzyżowania z ul. Wałową).

Oprócz zmagań konkursowych, na Rynku w Jaśle można będzie obejrzeć policyjne radiowozy i motocykle oraz samochód Inspekcji Transportu Drogowego. Funkcjonariusze Placówki Żandarmerii Wojskowej w Rzeszowie zademonstrują symulatory zderzeń. Chętni będą mogli przekonać się jakie uczucie towarzyszy podczas dachowania.

Eliminacje wojewódzkie konkursu w Jaśle odbędą się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Jasła Andrzeja Czerneckiego oraz Starosty Jasielskiego Adama Kmiecika.

KPP w Jaśle

NAJNOWSZE

POPULARNE