wtorek, 9 sierpnia, 2022

W sobotę otwarcie basenu – wstęp wolny

0
W sobotę otwarcie basenu – wstęp wolny
Udostępnij:

Dziś, o godz. 12.30 odbędzie się uroczyste otwarcie basenu. Wartość inwestycji wyniosła 4,1 mln zł, przy dofinansowaniu 3,2 mln zł.
Główne prace polegały na odbudowie i modernizacji basenu otwartego i dwóch brodzików dla dzieci. Zmianie uległa także technologia uzdatniania wody, która uwzględnia nowoczesne rozwiązania. Dodatkowo zamontowano dwie zjeżdżalnie i zabawki wodne (grota sztucznej fali i grzybek wodny). Obiekt został również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych między innymi poprzez zamontowanie windy przy basenie, która umożliwia bezpieczny i bezpośredni dostęp do wody.

W ramach inwestycji przebudowany został również teren wokół basenu. Dotychczasowe chodniki z płyt, zyskały nową nawierzchnię z kostki brukowej. Wzdłuż nowych alejek zamontowane zostały ławki oraz kosze na śmieci. Nowy wizerunek otrzymały także istniejące boiska do gry w piłkę plażową.

Środki na realizację zadania „Odbudowa obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle” pozyskała Miasto Jasło. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.

UMJ

{gallery}galerie/otwarcie_basenu{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj