czwartek, 8 grudnia, 2022

W Tarnowcu rozdali ponad 1000 odblasków. Będzie kolejna akcja!

0
W Tarnowcu rozdali ponad 1000 odblasków. Będzie kolejna akcja!
Udostępnij:

Fundacja Wsparcie 112 w porozumieniu z Wiktorem Barańskim, koordynatorem akcji rozdali w ostatnią niedzielę ponad 1000 odblasków. Jest zapowiedź, że tam gdzie nie dotarli, bo odblasków zabrakło dotrą za tydzień w niedzielę.

       – Akcja „Bądźmy widoczni na drodze” przerosła nasze oczekiwania. Przygotowaliśmy trochę ponad tysiąc odblasków, jednak nawet to zabrakło. Domawiamy odblaski i za tydzień ruszamy z kolejną akcja – mówi Wiktor Barański. Pomysłodawca i koordynator akcji.

       O potrzebie noszenia odblasków przekonywali pod świątyniami w gminie Tarnowiec strażacy ochotnicy oraz ratownicy i wolontariusze Legionu Gerarda i Fundacji Wsparcie 112 w Krośnie. – My jako społeczeństwo nabieramy powoli nawyków, że jest to bezpieczne. Akcje mimo, że każdego roku się odbywają na Podkarpaciu, to nie wszyscy mamy to z tyłu głowy, że z odblaskami jest bezpieczniej i jesteśmy widoczni bardziej i z większej odległości. To działa. Dlatego bezwzględnie trzeba i powinno się organizować akcje rozdawania odblasków i przypominania o tym każdego roku. Dajmy przykład jako dorośli. Przypominajmy o tym swoim dzieciom i wnukom – tłumaczy Artur Jabłoński, prezes Fundacji Wsparcie 112.

Mieszkańcy pozytywnie podeszli do tej inicjatywy. Kolejne 500 odblasków jest już zamówione i ich rozdawanie odbędzie się pod kościołami w miejscowościach gminy do których nie udało się dotrzeć podczas ubiegłotygodniowej akcji.

/dr/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj