środa, 28 lutego, 2024

Warsztaty z mistrzem!

0
Warsztaty z mistrzem!
Udostępnij:

10 czerwca br. w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle odbyły się warsztaty stylizacji ubioru. Poprowadził je pan Mariusz Szarek – pierwszy polski projektant mody, który pokazywał swoje stroje w stolicy światowej mody – prestiżowy pokaz Pret-a-Porter w Paryżu. Obecnie pracuje jako projektant w firmie PAKO LORENTE. W warsztatach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, kształcący się w zawodzie technik przemysłu mody oraz gimnazjaliści, którzy wybrali dalszą edukację zakresie technologii i projektowania ubioru. Warsztaty składały się z kilku części, a ich tematem przewodnim było pokazanie „co z czym i jak połączyć, aby osiągnąć efekt wizualny i modnie się ubrać.”
W pierwszej części, prowadzący zapoznał uczniów z zagadnieniami z zakresu teorii koloru, budową koła barw oraz technikami łączenia kolorów. To podstawowe zasady tworzenia zestawień barwnych w ubiorze. W drugiej części uczniowie losowali zestawienia barwne spośród poznanych: monochromatyczne, analogiczne, triadę, dopełniające i achromatyczne. Następnie, pracując w grupach, tworzyli stylizację ubiorów według założeń kolorystycznych. Młodych projektantów tak pochłonął twórczy zapał, że zamiast jednej, stworzyli dwie stylizacje prezentowane zarówno na modelce jak i manekinie.

Pan Mariusz pochwalił młodych adeptów zawodu za dostosowanie się do założeń zestawień barwnych, docenił też, że „młodzi projektanci”, tworząc kreacje, zwracali uwagę na styl żurnalowy i właściwy dobór do niego dodatków.

Zajęcia były bardzo ciekawe i twórcze, a dzięki panu Mariuszowi Szarkowi „nie będziemy już w stanie przypadkowo zestawiać kolory”. Już wiemy „co z czym i jak łączyć”. Wszystkim uczestnikom warsztatów gratulujemy, a panu Mariuszowi jeszcze raz dziękujemy za przekazaną wiedzę,   za naukę w formie zabawy, za uchylenie rąbka tajemnicy, jak osiągnąć sukces w zawodzie, który wykonujemy.

Nie możemy się już doczekać kolejnych warsztatów w przyszłym roku szkolnym. DZIĘKUJEMY!!!

ZSUiS Jasło

{gallery}galerie/16_rok/warsztaty_z_mistrzem{/gallery}