piątek, 12 sierpnia, 2022

Wielka Gala Oculusów 2013

0
Wielka Gala Oculusów 2013
Udostępnij:

Dziś w Jasielskim Domu Kultury, już po raz trzeci, wręczono „Oculusy” – jedyną w swoim rodzaju nagrodę gazetki szkolnej dla niezwykłych osób I LO w Jaśle. Jeszcze nigdy gala rozdania tych nagród nie była tak spektakularna.

– Gazetka „Oculus” powstała jesienią 2010 roku – mówi Kacper Lawera, uczeń I LO prowadzący galę. – Wówczas redaktorem naczelnym był Kacper Owiński, ówczesny maturzysta, dziś absolwent I LO i student polonistyki UJ. Obecnie w redakcji pracuje Kinga Kosiba, Michał Hap, Przemysław Węgrzyn i ja – dodaje Kacper.

 „Oculus” wydawany jest średnio raz w miesiącu, w nakładzie ok. 100 sztuk. Kreatywnej młodzieży do swojego przedsięwzięcia udało się zyskać wielu sponsorów.

– Praca przy redakcji gazetki to dobra zabawa, ale i ciężka praca – mówi Kinga Kosiba, obecna redaktor naczelna „Oculusów”. – Szczególnie ważnym przedsięwzięciem jest dzisiejsza uroczystość. To nasza inicjatywa i nasz sukces.

 Wyróżniono najlepszych

Nagrodę „Oculusa 2013”, tak jak zawsze, wręczono na podstawie plebiscytu przeprowadzonego w szkole. Wyjątkową statuetkę przyznano w kilku kategoriach: fotografia i plastyka, humanista, umysł ścisły, celebryta, nauczyciel, nauczycielka, organizacja szkolna, sport i muzyka.

Szczególnym wyróżnieniem był „Super Oculus”, nagroda przyznawana przez samą redakcję gazetki, którą w tym roku otrzymał Jerzy Bieńkowski. Wśród nagrodzonych znaleźli się również: Sylwia Binkowicz (kategoria „Fotografia i plastyka”), Michał Lechowski („Humanista”), Krzysztof Urbański („Celebryta”), Rafał Myśliwiec („Umysł ścisły”), Tadeusz Kosiek („Nauczyciel”), Iwona Kamińska-Smorul („Nauczycielka”), chór Soli Deo („Organizacja szkolna”), reprezentacja chłopców w piłce siatkowej („Sport”) oraz Ewelina Gotfryd („Muzyka”).

Na Gali, oprócz wręczenia samych statuetek, odbył się przegląd talentów I LO. Na scenie zabrzmiał potężny głos „Soli Deo”, klasyczna muzyka Chopina, występy nominowanych do nagrody wokalistek, a nawet zespół rockowy. Uroczystość uświetnił również pokaz tańca towarzyskiego i zespołowego. W gali gościnnie udział wzięli uczniowie z II LO w Jaśle – zespół „Steven’s Six”.

Gratulujemy nagrodzonym i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy „Oculusa”.

Aneta Dzik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj