sobota, 26 listopada, 2022

Wigilijna inscenizacja Krakowskiego Teatru Ulicznego – Scena Kalejdoskop w Jaśle!

0
Wigilijna inscenizacja Krakowskiego Teatru Ulicznego – Scena Kalejdoskop w Jaśle!
Udostępnij:

W dniu dzisiejszym, na jasielskim Rynku, wystąpił Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop”, który wprawił przybyłych na to wydarzenie jaślan w magiczny, świąteczny nastrój.

Scena Kalejdoskop to grupa artystyczna założona w 1999 roku przez Piotra Kulczyka, aktora i reżysera.

Jesteśmy jedyną grupą teatralną w Polsce, która realizuje kostiumowe widowiska uliczne, w których aktorzy występują na szczudłach. Wykorzystujemy w trakcie ich produkcji różnego rodzaju efekty świetlne i dźwiękowe (fajerwerki, pochodnie, dym). Aktorzy występują w kostiumach stylizowanych na daną epokę i region. Muzyka klasyczna i orientalna. Pantomima i taniec. Pojedynki i walki z demonami. To wszystko powoduje niezatarte wrażenia u widza. Tematy poruszane przez artystów SK dotyczą wszystkich ludzi i niosą uniwersalny przekaz – piszą na swojej stronie artyści.

Do najbardziej znanych spektakli teatru należą: „Serce Don Juana”, „Samuraj w Paryżu”, „Graal”,  „Teatr ognia” oraz inscenizacja „Pierwsza gwiazda”, którą jasielscy widzowie mogli zobaczyć dzisiejszego wieczoru.

Spektakl ,,Pierwsza Gwiazda”, utrzymany w wigilijnym klimacie XIX-wiecznej Polski, podzielony jest na trzy części. Każda z nich odbywa się w innym miejscu. Aktorzy, którzy przybyli dzisiaj do naszego miasta, podróżowali wraz z ruchomym stołem wigilijnym i publicznością wzdłuż jasielskiego Rynku, poszukując na niebie pierwszej gwiazdy. Anioły oraz dokuczające im diabły na szczudłach, św. Mikołaj, konkursy kulinarne (struganie jabłka, ubijanie piany, ścieranie laski cynamonu)  to tylko nieliczne atrakcje, jakie przygotowali na dzisiejszy wieczór członkowie krakowskiej grupy. Zwieńczeniem występu był pokaz pirotechniczny nieopodal jasielskiej choinki.

{youtube}JKOBVz0WkrQ|400|300|0{/youtube}

Scenarzystą i reżyserem spektaklu jest sam założyciel grupy: Piotr Kulczyk.

Wystąpili: Paulina Nowicka, Pamela Leończyk, Szymon Maziarz, Weronika Rajca, Magdalena Matyjanowska, Jakub Zydlewski, Piotr Kulczyk, Andrzej Bratnik, Marek Witkowski.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Weronika Samborska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj