czwartek, 18 kwietnia, 2024

Włamała się do sklepu, bo zabrakło jej alkoholu

0
Włamała się do sklepu, bo zabrakło jej alkoholu
Udostępnij:

Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie zatrzymali kobietę, która włamała się do sklepu w Kątach. Jej łupem padł alkohol i papierosy. Podejrzana „wpadła”, gdy ze skradzionym towarem wracała do domu. Nietrzeźwa kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

W sobotę w nocy, mężczyzna przejeżdżający obok jednego ze sklepów w Kątach zauważył wybitą szybę w drzwiach wejściowych do budynku. Informację o uszkodzeniu drzwi przekazał znajomej właścicielce sklepu, która zaalarmowała Policję.

Dyżurny komendy o włamaniu powiadomił patrol z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie. Okazało się, że policjanci zatrzymali już sprawcę. Kilka minut wcześniej, funkcjonariusze patrolując teren Kątów, zauważyli idącą w kierunku Nowego Żmigrodu pieszą, która niosła młotek i reklamówkę wypełnioną alkoholem i papierosami. Podczas legitymowania kobieta nie potrafiła racjonalnie odpowiadać na zadawane pytania. Gdy policjanci przez radiostację zostali powiadomieni o włamaniu, wszystko się wyjaśniło.

Podejrzana została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu, 46-letnia mieszkanka gminy Nowy Żmigród usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania wyjaśniła, że do sklepu włamała się, ponieważ zabrakło jej alkoholu. Dlatego wzięła z domu młotek, poszła do sklepu, wybiła szybę w drzwiach i zabrała potrzebny jej towar. Podejrzana przyznała się do przestępstwa i chce dobrowolnie poddać się karze.

KPP w Jaśle