środa, 19 czerwca, 2024

Wybory na osiedlach zakończone

0
Wybory na osiedlach zakończone
Udostępnij:

W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory do zarządów osiedli, w tym wybory na przewodniczących. Spotkania wyborcze odbyły się na wszystkich szesnastu jasielskich osiedlach. W sumie uczestniczyło w nich 1425 osób. Podczas zebrań wybrano 92 członków zarządów osiedli oraz 16 przewodniczących. 11 przewodniczących pozostało niezmienionych.

Na osiedlu Bryły ponownie na stanowisko przewodniczącej wybrana została Zofia Kras. W skład zarządu osiedla weszli: Grzegorz Kras, Józef Lenartowicz, Henryk Rak oraz Lucyna Turek. Granice osiedla obejmują: (ulice) Bryły, Mickiewicza od nr 50 do nr 106 parzyste i od nr 59 do nr 137 nieparzyste, Starowiejska i Zygmunta Bałuka.

Przewodniczącą osiedla Brzyszczki wybrano, także ponownie, Krystynę Sikorę. W zarządzie zasiedli: Wojciech Bezak, Piotr Juszczyk, Ewa Kawalec, Anna Kras, Tomasz Maczuga i Magdalena Żygłowicz. Granice osiedla to: (ulice) Bieszczadzka, Brzyszczki, Dolna, Fabryczna, Jagodowa, Jodłowa, Klonowa, Lipowa, Lwowska od nr 26 parzyste i od nr 51 nieparzyste, Przemysłowa, Towarowa od nr 13 do 25 nieparzyste.

Przez kolejne cztery lata przewodniczącą osiedla Gamrat będzie Urszula Czyżowicz. W pracach pomagać jej będą: Halina Byczek, Jerzy Gajda, Krystyna Kulig, Anna Kmiotek, Anna Madejczyk oraz Tomasz Przybyłowicz. Osiedle Gamrat obejmuje obszar ul. Mickiewicza od nr 108 (parzyste).

Michał Rybka został przewodniczącym osiedla Gądki, natomiast do zarządu wybrano Dorotę Golonkę, Andrzeja Grodzickiego, Sylwestra Jurkowskiego, Annę Madej i Martę Pająk. Granice osiedla wyznaczają ulice: Biecka, Gądki, Letnia, Plażowa i Słoneczna.

Osiedlu Górka Klasztorna przewodniczyć będzie kolejną kadencję Jan Pierzchała. Do składu zarządu weszli Wojciech Cetnar, Krystyna Cynarska, Adam Fortuna, Henryk Grzywacz, Grażyna Krajciewicz, Anna Pszczoła, i Krzysztof Trześniowski. Osiedle obejmuje ulice: bpa Józefa Sebastiana Pelczara, Floriańska od nr 69 do nr 119 nieparzyste i od nr 72 do nr 106 parzyste, Grunwaldzka, Klasztorna, Kolejowa, Kwiatowa, Mikołaja Reja, Ogrodowa, Pigonia, Prusa, Sienkiewicza, Św. Faustyny Kowalskiej, Weigla, Wileńska, Wiśniowa.

Na osiedlu Hankówka mieszkańcy wybrali ponownie na przewodniczącego Józefa Twardusia, natomiast Bogusław Banaś, Barbara Kocot Zioła, Łukasz Kotulak, Rafał Krok, Krzysztof Kudłacz i Ryszard Małek znajdują się w zarządzie osiedla. Granice osiedla: (ulice) Cicha, Hankówka, Konopnickiej, Robotnicza, Rzemieślnicza, Śnieżna, Tadeusza Sroczyńskiego, Towarowa parzyste i od nr 1 do nr 11a oraz od nr 27 nieparzyste, Zawodzie.

Również na osiedlu Kaczorowy ponownie przewodniczącym został Andrzej Lechowski. Zarząd tworzą Janusz Kras, Michał Lechowski, Barbara Pilut oraz Piotr Warżołek. Osiedle Kaczorowy obejmuje ulice: Kaczorowy, Mickiewicza od nr 36 do nr 48 parzyste i od nr 41 do nr 57 nieparzyste.

Bogusława Wójcik została przewodniczącą osiedla Kopernika. W skład zarządu weszli: Zofia Brzezowska, Krzysztof Czekaj, Stanisław Kmak, Roman Kościow, Danuta Mroczka i Łukasz Zięba. Osiedle Kopernika to ulice Baczyńskiego, Chopina nieparzyste, Grota – Roweckiego, Kopernika, Kraszewskiego od nr 8 parzyste i od nr 17 nieparzyste, Lenartowicza, Metzgera od nr 10, Moniuszki, Paderewskiego, Partyzantów, Polna, Ujejskiego od nr 16 parzyste i od nr 13 nieparzyste, Wincentego Pola, Za Bursą, 3 Maja od nr 18 do nr 102 parzyste i od nr 25 do nr 67 nieparzyste.

Osiedle Krajowice już po raz kolejny wybrało na swą przewodniczącą Jolantę Brągiel. W zarządzie znaleźli się Dorota Furmanek, Paweł Gadzała, Elżbieta Hajduk, Roman Hołowicki, Elżbieta Kaszowicz, Adam Rabenda i Andrzej Zienkiewicz. Granice osiedla wyznaczają ulice Działkowa, Jana Nowotnego, Krajowicka, Krakowska od nr 42 parzyste i od nr 39 nieparzyste, Okrężna, Piasta Kołodzieja, Podzamcze od nr 16 parzyste i nr 1a oraz od nr 3 nieparzyste.

Jerzy Okarma przewodniczyć będzie osiedlu Mickiewicza, natomiast do zarządu wybrani zostali Katarzyna Bednarz, Andrzej Bialik, Jerzy Filipowicz, Maria Gubała, Paweł Kosiba, Monika Michalska oraz Danuta Zioła. Największe jasielskie osiedle obejmuje ulice Bohaterów Monte Cassino, Chopina parzyste, Dziedzica, Franciszkańska, Hubalczyków, Władysława Jagiełły, Lisa – Kuli, Madajewskich, Krasińskiego, Mickiewicza od nr 2 do nr 34 parzyste i od nr 1 do nr 39 nieparzyste, Obrońców Westerplatte, Pawłowskiego, Przybyszowskiego, Podwale, Szajnochy, Kraszewskiego od nr 2 do nr 6 i od nr 1 do nr 15 nieparzyste, Sikorskiego, Skłodowskiej – Curie, Słowackiego, Szkolna, ks. Józefa Tischnera, Ujejskiego od nr 2 do nr 14a parzyste i od nr 1 do nr 11 nieparzyste, Zyndrama z Miszkowic, 3 Maja od nr 2 do nr 16 parzyste.

Osiedlu Niegłowice nadal przewodniczyć będzie Maria Jagielska, w składzie zarządu znajdują się Józefa Byczek, Andrzej Myśliwiec, Mariusz Myśliwiec, Marta Socha i Grażyna Stój. Osiedle Niegłowice to ulice Gajowa, Krzywa, Naftowa, Niegłowicka, Równia oraz Wiejska.

Przewodniczącym osiedla Rafineria został Mariusz Filip, w pracach wspierać go będą Tomasz Jarecki, Bożena Pętlak, Adam Polak i Jerzy Szopniewski. Granice osiedla: (ulice) Rafineryjna, Sportowa, 3 Maja od nr 104 parzyste i od nr 69 nieparzyste.

W Sobniowie, zarządowi w którym znaleźli się Aneta Gałuszka Hendzel, Jan Kosiba, Wojciech Kras, Danuta Misiołek, Rafał Muzyka, Ryszard Ostalecki i Krzysztof Pec, przewodniczy Tomasz Stanek. Sobniów obejmuje ulice: Bławatną, Bł. Karoliny Kózkówny, Ceramiczną, Floriańską od nr 108 parzyste i od nr 121 nieparzyste, Graniczną, Harcerską, ks. Jana Potępy, Ks. St. Bełcha, Ks. St. Konarskiego, s. Hiacynty Joanny Luli, Łąkową, Małą, Rolniczą, Różaną, Sobniowską, Stawną, Środkową, Wąwozy, Wesołą, Wiosenną i Żniwną.

Tomasz Kasprzyk będzie nadal przewodniczył osiedlu Śródmieście. Do zarządu zostali wybrani: Piotr Chojecki, Małgorzata Furmanek, Aleksandra Gryc-Trelińska, Krzysztof Jamróg, Irena Pastuszczak oraz Barbara Żegleń. Śródmieście to ulice Armii Krajowej, Asnyka, Basztowa, Bednarska, Czackiego, Ducala, Dworcowa, Farna, Floriańska od nr 2 do nr 70 parzyste i od nr 1 do nr 67 nieparzyste, Gołębia, Hutnicza, Kazimierza Wielkiego od nr 1 do nr 14, Kilińskiego, Kochanowskiego, Kołłątaja, Kościuszki, Krótka, Igielna, Jana Pawła II, Kadyiego, Karmelicka, Kasprowicza, Koralewskiego, Metzgera od nr 1 do nr 9, Modrzejewskiego, PCK, Piłsudskiego, Pinkasa, Plac Bartłomieja, Rejtana, Rynek, ks. Piotra Skargi, Śniadeckich, Jana III Sobieskiego, Sokoła, Staszica, Stroma, Targowa, Tkaczowa, Wałowa, Wyspiańskiego, Zielona, Żwirki i Wigury, 1 Maja, 3 Maja od nr 1 do nr 23 nieparzyste.

W skład Zarządu Osiedla Ulaszowice weszli: Zbigniew Hap, Leon Matysik, Józef Piękoś, Kazimierz Sanokowski, Edward Soczek, Mieczysław Stachaczyński, natomiast przewodniczącym ponownie został Stanisław Lechwar. Granice osiedla wyznaczają ulice: mjr. Henryka Dobrzańskiego, Gorajowicka, Górska, Kazimierza Wielkiego od nr 15, Konopnickiej, Krakowska od nr 2 do nr 40 parzyste i od nr 1 do nr 37 nieparzyste, Krzyżowskiego, Lwowska od nr 2 do nr 24 f parzyste i od nr 1 do 49 h nieparzyste, Łukasiewicza, Mendysa, Mjr. Henryka Dobrzańskiego, Na Kotlinę, Pietrusa, Pod Skałą, Podzamcze od nr 2 do nr 14a parzyste i nr 1 nieparzyste, Pogodna, Polnych Kwiatów, Reymonta, Skalna, Sroczyńskiego, Ulaszowice, Urocza, Wierzbowa, Widokowa, Witosa, Żeromskiego, 17 Stycznia.

Nie zmienił się również przewodniczący osiedla Żółków, został nim Ryszard Kłęk. Do zarządu mieszkańcy wybrali Henryka Bartczaka, Mieczysława Czyżowicza, Romana Dubiela, Wiesława Gintera, Ewę Kamińską i Marię Szudy. Osiedle Żółków to ulice Leśna, Lichtarz, Młynarska, Nadbrzeżna, Rzeczna, św. Jana z Dukli, Wodna i Wojska Polskiego.

Szczegółowe informacje, w tym protokoły ze spotkań osiedlowych, znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Jaśle pod adresem:

http://um_jaslo.bip.gov.pl/jednostki-pomocnicze-miasta-osiedla/

UMJ