niedziela, 19 maja, 2024

Kamień węgielny pod budowę Podkarpackiego Centrum Sportów Walki w Jaśle wmurowany

0
Kamień węgielny pod budowę Podkarpackiego Centrum Sportów Walki w Jaśle wmurowany
Udostępnij:

W Jaśle powstaje Podkarpackie Centrum Sportów Walki. Inwestycja ma zostać zakończona w kwietniu 2017 roku. We wmurowaniu kamienia węgielnego, które odbyło się 7 grudnia, udział wzięli przedstawiciele: samorządu miejskiego, wykonawcy, pracowni architektonicznej oraz trenerzy i zawodnicy, a także pasjonaci sztuk walki.

– Budowa Podkarpackiego Centrum Sztuk Walki to prezent mikołajkowy dla naszych najmłodszych adeptów sportu. Z tego obiektu będą korzystać przede wszystkim jasielscy judocy i karatecy, którzy odnoszą niemałe sukcesy na arenie sportowej – mówił podczas uroczystości burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

Wartość zadania wynosi 5 212 387,61 brutto, z czego dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej to 1 650 000,00 zł. Podkarpackie Centrum Sportów Walki w Jaśle będzie budynkiem użyteczności publicznej o funkcji hali sportowej przeznaczonej przede wszystkim do sportów walki. W budynku prowadzone będą również zajęcia w ramach wychowania fizycznego.

Budynek będzie dwukondygnacyjny. Na parterze znajdować się będzie m.in. sala do ćwiczeń wyposażona w trzy pełnowymiarowe maty do sportów walki wraz z widownią na 156 miejsc siedzących. Na poddaszu znajdować się będą pomieszczenia techniczne. Budynek będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie dojścia w poziomie parteru bezpośrednio do budynku.

Centrum Sportów Walki budowane jest na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle, przy ul. Sikorskiego, a znajduje się w pobliżu hali głównej i zespołu budynków MOSiR. Aktu poświecenia inwestycji dokonał ks. proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej Tadeusz Gąsiorowski.

UMJ

{gallery}galerie/2015_rok/kamień_hala_sportów{/gallery}