sobota, 1 kwietnia, 2023

Spotkanie muzycznych geniuszy

0
Spotkanie muzycznych geniuszy
Udostępnij:

Zderzenie dwóch odmiennych osobowości, które przez miłość do muzyki stają się sobie bliskie. Teatr Kamienica zawitał do Jasła z „Kolacją na cztery ręce”, sztuką napisaną przez Paula Barza, znakomitego niemieckiego dramatopisarza i muzykologa.
Spektakl w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, opowiada o spotkaniu dwóch muzycznych geniuszy: Jerzego Fryderyka Haendla i Jana Sebastiana Bacha. Spotkaniu, do którego w rzeczywistości nigdy nie doszło. Bogaty ulubieniec możnych całej Europy Haendel, zaprasza na kolację Bacha, ubogiego kantora z kościoła św. Tomasza w Lipsku. Wcielający się w muzyków Emilian Kamiński (Haendel) i Olaf Lubaszenko (Bach) ukazali całą złożoność charakterów obu artystów, którzy podczas wieczornego spotkania z czasem porzucają pozy i ukazują targające nimi namiętności. Lekceważą się i jednocześnie zazdroszczą sobie nawzajem. Haendel – znany, podziwiany, bogaty, ale i samotny. Bach – niedoceniany, ubogi, mający na utrzymaniu dużą rodzinę. Obaj tęsknią za tym, czego nie posiadają. Na uwagę zasługuje również kreacja Macieja Miecznikowskiego, który wcielając się w rolę kamerdynera Haendla – Jana Krzysztofa Schmidta – stanowi łącznik między kolejnymi aktami spektaklu i wprowadza dużo lekkiego humoru. Przedstawienie wywołało salwy śmiechu i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Po spektaklu widzowie na gorąco wymieniali swoje uwagi, których nie zabrakło również podczas spotkania z artystami.

Spektakl zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury odbył się 9 grudnia br. w ramach VII Jesiennych Spotkań z Teatrem. Partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło, PGNiG Obrót Detaliczny oraz Lotos S.A.

JDK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj