poniedziałek, 4 marca, 2024

Trójkowy Karp 2015, czyli „Karpate szczęście”

0
Udostępnij:

„Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku – idą święta!” – śpiewają już od 16 lat dziennikarze Trójki. Nie inaczej jest w tym roku. W ramach akcji „Święta bez granic” w studiu nagraniowym Programu 3 powstała nowa wersja tej piosenki. I – jak zwykle brawurowo – wykonali ją Przyjaciele Karpia, czyli radiowcy z ul. Myśliwieckiej 3/5/7.
Nagranie to znajduje się na płycie „Święta bez granic 2015”. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie w całości na rzecz dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną, podopiecznych Fundacji „KOOCHAM”.

„Karpate szczęście” powstało przy współpracy wielu wspaniałych artystów. Autorem muzyki jest Wojciech Kaleta (wykorzystano cytaty z utworów: Isn’t She Lovely – muz. Stevie Wonder; New York, New York – muz. John Kander; Singin’ In The Rain – muz. Nacio Herb Brown). Słowa napisała Maria Czubaszek wspólnie z Kubą Strzyczkowskim. Za aranżację, nagranie instrumentów i produkcję muzyczną odpowiadał Wojciech Zieliński.

Piosenka „Karpate szczęście” znalazła się na specjalnej płycie „Święta bez granic 2015”, która od soboty 28 listopada dostępna jest w dobrych sklepach muzycznych, sklepiku „Walendziku” przy Myśliwieckiej 3/5/7 oraz internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl. Więcej informacji o akcji znaleźć można na stronie swietabezgranic.pl.

źródło: polskieradio.pl