wtorek, 18 czerwca, 2024

Wybuch w Gamracie. Dwie osoby ciężko poparzone

0
Wybuch w Gamracie. Dwie osoby ciężko poparzone
Udostępnij:

Na wydziale specjalnym na Zakładzie Produkcji Specjalnej Gamrat sp. z o.o. Grupa Bumar, doszło do wybuchu. Poważnie poparzeni zostali dwaj pracownicy.

Do wypadku doszło dziś ok. godziny 13-tej. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy poparzeni pracowali przy toczeniu prochu.

– Huk był niesamowity, jak wybuch bomby – relacjonuje mężczyzna mieszkający w jednym z bloków w Gamracie. – Nie pierwsze takie huki słychać z zakładu, ale tym razem było inaczej. A po chwili syreny karetek, wiedzieliśmy że co się musiało złego wydarzyć.

– Przywieziono do nas dwóch poparzonych mężczyzn – informuje Szymon Niemiec, dyrektor ds. lecznictwa jasielskiego szpitala. – Jeden z mężczyzn został przyjęty na Oddział Chirurgii w Jaśle z oparzeniami drugiego stopnia twarzy i obu rąk. Drugi przetransportowany został helikopterem do Centrum Leczenia Oparzeń w Szpitalu Rydygiera w Krakowie. Był w stanie stabilnym, ale z głębokimi oparzeniami trzeciego stopnia twarzy i dłoni – wyjaśnia Niemiec.

Poparzony bardziej mężczyzna to 23-letni Rafał R., dopiero od kilku tygodni pracował w zakładzie. Drugi z poszkodowanych to 51-letni Zbigniew S.

Nie doszło po pożaru – bezpośrednio po zdarzeniu zadziałała instalacja przeciwpożarowa w hali.

Ewa Wawro